Повільна вакцинація гальмує економіку країн і розвиток всіх галузей – прогноз ОЕСР
Організація знизила прогноз зростання світової економіки на 2021 рік до 5,7%

Глобальна економіка почала відновлюватися після пандемії, але на цей процес негативно впливає нерівномірний розподіл вакцин серед країн світу, йдеться в прогнозі Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).
При цьому в ОЕСР підкреслюють, що держави, які досягли значних успіхів у масовому щепленні населення від COVID-19, відновлюють власну економіку набагато швидше, ніж країни з низькими показниками вакцинації.
Економічний прогноз від Департаменту економіки ОЕСР проводиться двічі на рік і надає аналіз основних світових економічних тенденцій та перспектив на наступні два роки.
У свіжому прогнозі організація знизила прогноз зростання світової економіки на 2021 рік до 5,7% з очікуваних раніше 5,8%. При цьому прогноз підйому світового ВВП на 2022 рік покращився до 4,5% з 4,4%.
Зазначається, що світова економіка зростає набагато швидше, ніж можна було очікувати рік тому, проте її відновлення залишається нерівномірним, що створює ризики як для розвинених країн, так і країн, що розвиваються, йдеться в доповіді ОЕСР.
«Колосальні стимули з боку держав і центробанків допомогли уникнути гіршого, коли почалася пандемія. Вакцинація триває, і економічна активність поступово відновлюється, в зв'язку з чим, ОЕСР прогнозує стійке глобальне зростання – на 5,7% в поточному і 4,5% наступного року», – вказано в прогнозі.
Обсяг світового ВВП на цей момент перевищив допандемічний рівень, проте в багатьох країнах, особливо в emerging markets, де темпи вакцинації є низькими, відставання від докризових показників як за обсягом ВВП, так і за рівнем зайнятості зберігаються, йдеться в доповіді.
Інфляція різко зросла в США, Канаді, Великобританії та деяких країнах з ринковою економікою, але залишається відносно низькою в багатьох інших країнах з розвиненою економікою, особливо в Європі і Азії.
Підвищення цін на сировинні товари і глобальні транспортні витрати в даний час додають ще 1,5% до річної інфляції.
Повільний прогрес у глобальній вакцинації і поширення нових вірусних мутацій призведе до слабшого відновлення і більш значних втрат робочих місць, стверджують автори доповіді.
Урядам необхідно забезпечити використання всіх необхідних ресурсів для максимально швидкого розгортання вакцинації у всьому світі для порятунку життів, збереження доходів і встановлення контролю над вірусом. Необхідні більш рішучі міжнародні зусилля, щоб надати країнам з низьким рівнем доходу ресурси, необхідні для вакцинації їх населення – як для їх власної вигоди, так і для пришвидшення глобального відновлення після кризи, підкреслюють економісти.
Нагадаємо, США збирають саміт по COVID-19 і пожертвують світу ще 500 млн доз вакцини Pfizer.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].