США збирають саміт по COVID-19 і пожертвують світу ще 500 млн доз вакцини Pfizer
Генсек ООН назвав «непристойним» розрив у рівні вакцинації між багатими і бідними країнами

Президент Джо Байден в середу збере віртуальний саміт з COVID-19 на полях Генеральної Асамблеї ООН в спробі посилити міжнародну координацію в боротьбі з пандемією коронавірусу, пише Голос Америки.
«Ця зустріч спрямована на розширення і зміцнення наших спільних зусиль щодо боротьби з COVID-19 з опорою на попередні зустрічі світових лідерів і міністрів на таких форумах, як «Велика сімка» і «Велика двадцятка», щоб об'єднати громадянське суспільство, ГО, філантропів і промисловість зі світовими лідерами і виробити спільне бачення спільної боротьби з COVID-19», – заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.
США планують пожертвувати ще 500 млн вакцин Pfizer-BioNTech іншим країнам світу, завдяки чому загальна кількість переданих доз перевищить 1 мільярд, повідомило Reuters.
США також підштовхують світових лідерів до амбітної цілі вакцинувати 70% населення планети до 2022 року.
Це випливає з проекту американського документа, який опинився в розпорядженні Reuters.
Цей план адресований країнам, міжнародним організаціям і приватним компаніям, запрошеним на віртуальний саміт.
Документ також просить країни, що мають «відповідні можливості», пожертвувати ще мільярд доз вакцин і прискорити доставку 2 мільярдів доз, які вже були обіцяні.
Розроблений США документ закликає багаті країни забезпечити виділення не менше $3 млрд у 2021 році і $7 млрд у 2022 році на забезпечення готовності до вакцинації і боротьбу з нерішучістю щодо вакцин.
Документ також закликає багаті країни виділити $2 млрд для збільшення поставок рідкого кисню, пожертвувати не менше 1 мільярда тест-систем країнам з рівнем доходу нижче середнього і пожертвувати $3 млрд на терапевтичні препарати від COVID-19.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив у вівторок разючу нерівність в глобальному розгортанні вакцин від COVID-19, назвавши її «непристойною».
«Більша частина населення багатих країн вакцинована. Понад 90% африканців все ще чекають першої дози, – сказав Гутерріш, звертаючись до Генеральної Асамблеї ООН. – Це моральне звинувачення, винесене станом нашого світу. Це непристойно».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].