США збирають саміт по COVID-19 і пожертвують світу ще 500 млн доз вакцини Pfizer

США збирають саміт по COVID-19 і пожертвують світу ще 500 млн доз вакцини Pfizer

Генсек ООН назвав «непристойним» розрив у рівні вакцинації між багатими і бідними країнами

США збирають саміт по COVID-19 і пожертвують світу ще 500 млн доз вакцини Pfizer
Twitter President Biden @POTUS

Президент Джо Байден в середу збере віртуальний саміт з COVID-19 на полях Генеральної Асамблеї ООН в спробі посилити міжнародну координацію в боротьбі з пандемією коронавірусу, пише Голос Америки.

«Ця зустріч спрямована на розширення і зміцнення наших спільних зусиль щодо боротьби з COVID-19 з опорою на попередні зустрічі світових лідерів і міністрів на таких форумах, як «Велика сімка» і «Велика двадцятка», щоб об'єднати громадянське суспільство, ГО, філантропів і промисловість зі світовими лідерами і виробити спільне бачення спільної боротьби з COVID-19», – заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

США планують пожертвувати ще 500 млн вакцин Pfizer-BioNTech іншим країнам світу, завдяки чому загальна кількість переданих доз перевищить 1 мільярд, повідомило Reuters.

США також підштовхують світових лідерів до амбітної цілі вакцинувати 70% населення планети до 2022 року.

Це випливає з проекту американського документа, який опинився в розпорядженні Reuters.

Цей план адресований країнам, міжнародним організаціям і приватним компаніям, запрошеним на віртуальний саміт.

Документ також просить країни, що мають «відповідні можливості», пожертвувати ще мільярд доз вакцин і прискорити доставку 2 мільярдів доз, які вже були обіцяні.

Розроблений США документ закликає багаті країни забезпечити виділення не менше $3 млрд у 2021 році і $7 млрд у 2022 році на забезпечення готовності до вакцинації і боротьбу з нерішучістю щодо вакцин.

Документ також закликає багаті країни виділити $2 млрд для збільшення поставок рідкого кисню, пожертвувати не менше 1 мільярда тест-систем країнам з рівнем доходу нижче середнього і пожертвувати $3 млрд на терапевтичні препарати від COVID-19.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив у вівторок разючу нерівність в глобальному розгортанні вакцин від COVID-19, назвавши її «непристойною».

«Більша частина населення багатих країн вакцинована. Понад 90% африканців все ще чекають першої дози, – сказав Гутерріш, звертаючись до Генеральної Асамблеї ООН. – Це моральне звинувачення, винесене станом нашого світу. Це непристойно».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті