Зустрічайте 18 Мандрівний Docudays UA: офлайн та онлайн
Новини компаній

Зустрічайте 18 Мандрівний Docudays UA: офлайн та онлайн

У програмі – 18 документальних фільмів із 18-ти країн світу

Зустрічайте 18 Мандрівний Docudays UA: офлайн та онлайн

У вересні розпочинається 18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Він відбудеться у комбінованому форматі: онлайн – на платформі DOCUSPACE – та офлайн.

Ми завітаємо у понад 200 міст та містечок з 21-ї області України та покажемо документальні хіти та стрічки-улюбленці цьогорічного березневого фестивалю. На глядачів та глядачок чекають 18 вражаючих документальних фільмів із 18-ти країн світу, створених упродовж останніх двох років.

З 1 вересня 5 фільмів із програми 18 Мандрівного Docudays UA вже доступні для перегляду в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE. Це стрічки: 

  • «Колумбійська родина» (реж. Таня Воль Сьоренсен) – фільм-переможець у номінації Rights Now! Docudays UA-2021;
  • «А ночі вже більше не буде» (реж. Елеонор Вебер) – стрічка-володарка спеціальної відзнаки міжнародного конкурсу та призу глядацьких симпатій;
  • «Малий Самді» (реж. Палома Сермон-Дай) – головна відзнака студентського журі;
  • «Речі, на які ми не наважуємося» (реж. Бруно Сантамарія Расо) та «Невидимі» (реж. Майя Мартіняк) – фільми, що отримали особливі відзнаки журі Rights Now! на 18 Docudays UA.

Вперше на Мандрівному фестивалі буде представлено започатковану на Docudays UA-2021 Міждисциплінарну програму DOCU/СИНТЕЗ. У межах програми на DOCUSPACE відбудеться 3D-виставка світлин Олександра Чекменьова «Ласкаво просимо, вхід заборонено». Експозиція представить дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих, – кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). Віртуальна виставка включатиме доступний аудіогід, створений спільно з агенцією «Доступне кіно» громадської організації «Боротьба за права».  

Правозахисну складову представлять різноманітні офлайн- та онлайн-заходи, яким присвячена Всеукраїнська кампанія ГО «Докудейз» «Разом – за безпечні пологи!». Непросту та замовчувану суспільством тему порушень прав під час пологів розкриє фільм «Невидимі». У регіони також завітає режисерка стрічки Майя Мартіняк на експертні дискусії, що відбуватимуться після кінопоказів.

Цього року майданчиками для показів та обговорень фільмів 18 Мандрівного Docudays UA стануть кінотеатри, будинки культури, школи, вищі навчальні заклади, кіноклуби Docudays UA, бібліотеки, установи Державної кримінально-виконавчої служби України та інші локації. Усі фестивальні офлайн-події відбудуться з дотриманням карантинних норм. Також ми проведемо онлайн-кінопокази та просвітницькі заходи.

Глядачі й глядачки зможуть поспілкуватися з режисер(к)ами стрічок, запрошеними правозахисниками/-цями, діяч(к)ами культури.

Партнерами фестивалю в областях України є 43 громадські організації та 434 кіноклуби медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Незабаром на офіційному вебсайті Мандрівного фестивалю Docudays UA – travelling.docudays.ua  можна буде знайти розклад показів у регіонах.

Детальніше про 18 Мандрівний Docudays UA читайте у новині.

Контакти: Марія Бучельнікова, комунікаційна менеджерка Мандрівного Docudays UA – boochelnikova@gmail.com.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті