Китай розглядає можливість повної заборони криптовалюти – Bloomberg
Багато майнерів покидають Китай і виїжджають в інші країни

Китайська влада у своїй послідовній боротьбі з криптовалютою переходять до рішучих заходів у цьому напрямку, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.
24 вересня Народний банк Китаю оголосив, що всі транзакції, пов'язані з криптовалютою, вважаються незаконною фінансовою діяльністю. Практично відразу найбільша китайська біржа для торгівлі біткойнами Huobi припинила реєстрацію нових користувачів з материкового Китаю.
Сьогодні Huobi випустила заяву, в якій вказано, що до 31 грудня біржа видалить всі наявні облікові записи користувачів з материкового Китаю.
І хоча заборона Пекіна вже не перша у низці різких заяв китайського регулятора в цьому напрямку, аналітики відзначають, що цього разу КНР перейшла від слів до справи.
«Хоча це не є сюрпризом, оскільки Китай неодноразово «забороняв» криптовалюту в минулому, на цей раз немає ніякої двозначності. Криптотранзакції і криптопослуги будь-якого роду заборонені в Китаї. Немає місця для дискусій. Ніякої сірої зони», – написав у Twitter керівник криптовалютного напрямку PricewaterhouseCoopers Анрі Арсланян.
Заяву про заборону криптовалютних операцій, крім Народного банку, опублікували ще дев'ять урядових відомств, включаючи міністерство громадської безпеки. Таким чином, відповідальність за порушення може послідувати відразу з кількох сторін.
Крім цього, під заборону потрапила можливість наймати на роботу в офшорні біржі китайських громадян на посади від маркетингу до технологій.
У п'ятницю біткойн впав на 8,9%, до $40 700, проте на вихідних йому вдалося компенсувати падіння. Як зазначає Bloomberg, за попередніми спробами заборонити криптовалюту часто йде зростання курсу біткойна.
У червні заступник голови Держради КНР Лю Хе закликав посилити регулювання майнінгу і криптотрейдінгу. У липні заборону на майнінг ввела енергетична держкомпанія.
Багато майнерів уже покинули Китай, на частку якого станом на квітень припадало 46% світового видобутку біткойнів. З травня по липень цей показник впав майже в два рази.
Нагадаємо, Китай визнавусі операції із криптовалютою незаконними.
Також повідомлялося, що у Китаї назріває енергетична криза на тлі боротьби з забрудненням довкілля.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].