Експерти MIT дослідили, які інвестори найчастіше піддаються паніці і продають акції

Експерти MIT дослідили, які інвестори найчастіше піддаються паніці і продають акції

Гонитва трейдерів за «великими багатствами» і їх страх залишитися ні з чим продовжують розгойдувати фондові ринки

Експерти MIT дослідили, які інвестори найчастіше піддаються паніці і продають акції
фото Shutterstock

Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) виявили кілька категорій інвесторів, найбільш схильних панічно продавати акції під час спаду на ринку. Про це повідомляє Forbes  з посиланням на дослідження, засноване на аналізі понад 600 000 брокерських рахунків.

Як з'ясували експерти MIT, частіше за інших свої акції зливають трейдери чоловічої статі, віком старше 45 років, одружені або які вважають себе володарями «хорошого інвестиційного досвіду». Імовірність панічних продажів також збільшується, якщо портфель інвестора не перевищує $20 000 , повідомили дослідники.

«Фінансові консультанти давно радять клієнтам зберігати спокій і перечікувати фінансовий шторм. Незважаючи на це, частина інвесторів схильна нервувати і розпродавати значну частину ризикових активів», – відзначають економіст Деніел Елкінд і його колеги.

Вчені не раз доводили, що найбільш вигідна стратегія для інвестора – зібрати диверсифікований портфель і не спускати активи без належних підстав, однак погоня трейдерів за «великими багатствами» і їх страх залишитися ні з чим продовжують розгойдувати фондові ринки, відзначає Bloomberg.

Дослідники MIT стверджують, що їх робота може бути використана для створення прогностичних моделей, які допоможуть виявляти людей, схильних розпродавати акції.

«Панічні продажі – це не випадковість. Аналізуючи тонкі закономірності в історії портфеля, минулі рухи ринку і демографічний профіль інвестора, нейромережі здатні точно передбачити, чи буде він в майбутньому в паніці позбуватися від активів», – заявили вчені.

Нагадаємо, Білл Гейтс переконав 7 світових гігантів інвестувати в його екологічний проект –  спочатку він буде працювати над прямим вловлюванням вуглецю з повітря.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті