Intel заклала фундаменти двох заводів з випуску чипів в Арізоні, інвестиції складуть $20 млрд

Intel заклала фундаменти двох заводів з випуску чипів в Арізоні, інвестиції складуть $20 млрд

Компанія має намір повернути Америці лідерство в сфері випуску напівпровідників

Intel заклала фундаменти двох заводів з випуску чипів в Арізоні, інвестиції складуть $20 млрд
фото DR

Intel заклала підвалини двох заводів з виробництва чипів в Арізоні. Обсяг інвестицій складе $20 млрд. Об'єкти отримають назви Fab 52 і Fab 62. Підприємства створять 3000 нових робочих місць, стільки ж будівельників бере участь у зведенні фабрик. Випускати на них планується нові чипи Intel 20A, пише  HighTech Plus.

Якою буде підсумкова продуктивність двох фабрик, поки що не відомо, але виробничі потужності Intel на території США з їх введенням зростуть як мінімум на третину.

Про це на церемонії закладки фундаменту в Чандлері розповів Патрік Гелсінджер, генеральний директор Intel. У заході також брали участь федеральні чиновники.

За його словами, на нових підприємствах налагодять випуск чипів Intel 20A з новою інфраструктурою транзисторів RibbonFET і новою технологією подачі живлення PowerVia. З введенням в експлуатацію в 2024 році кількість заводів кампусі Intel в Окотілло досягне шести.

Проект зміцнить лідерство США в сфері виробництва напівпровідників і допоможе збалансувати географію випуску такої продукції і ланцюжки поставок, зазначив Патрік Гелсінджер.

«Як єдиний провідний виробник мікросхем в США, ми маємо намір повернути Америці лідерство в сфері випуску напівпровідників», – заявив топ-менеджер Intel.

Рандхір Такур, президент дочірнього підприємства Intel Foundry Services, яке випускає напівпровідники по системі контрактного виробництва в інтересах міністерства оборони США, також наголосив на важливості двох нових заводів.

«Відкриваючи заводи в Азії, американські компанії одержують від 25% до 50% економії. Дисбаланс посилиться, якщо США і Європа не будуть відкривати нові виробництва мікросхем», – заявив він.

За даними дослідження, проведеного Асоціацією напівпровідникової промисловості і Boston Consulting Group, 75% світового напівпровідникового потенціалу зосереджено сьогодні в Китаї та Південно-Східній Азії, на США припадає лише 12%. При цьому американські компанії продають 48% від глобального обсягу мікросхем. Найбільш передові чипи за технологією менше 10 нанометрів виробляють на Тайвані (92% глобального обсягу) і в Південній Кореї (8%).

Нагадаємо, влада США вирішила допомогти компанії Intel повернути світове лідерство у виробництві чипів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті