Intel заклала фундаменти двох заводів з випуску чипів в Арізоні, інвестиції складуть $20 млрд
Компанія має намір повернути Америці лідерство в сфері випуску напівпровідників

Intel заклала підвалини двох заводів з виробництва чипів в Арізоні. Обсяг інвестицій складе $20 млрд. Об'єкти отримають назви Fab 52 і Fab 62. Підприємства створять 3000 нових робочих місць, стільки ж будівельників бере участь у зведенні фабрик. Випускати на них планується нові чипи Intel 20A, пише HighTech Plus.
Якою буде підсумкова продуктивність двох фабрик, поки що не відомо, але виробничі потужності Intel на території США з їх введенням зростуть як мінімум на третину.
Про це на церемонії закладки фундаменту в Чандлері розповів Патрік Гелсінджер, генеральний директор Intel. У заході також брали участь федеральні чиновники.
За його словами, на нових підприємствах налагодять випуск чипів Intel 20A з новою інфраструктурою транзисторів RibbonFET і новою технологією подачі живлення PowerVia. З введенням в експлуатацію в 2024 році кількість заводів кампусі Intel в Окотілло досягне шести.
Проект зміцнить лідерство США в сфері виробництва напівпровідників і допоможе збалансувати географію випуску такої продукції і ланцюжки поставок, зазначив Патрік Гелсінджер.
«Як єдиний провідний виробник мікросхем в США, ми маємо намір повернути Америці лідерство в сфері випуску напівпровідників», – заявив топ-менеджер Intel.
Рандхір Такур, президент дочірнього підприємства Intel Foundry Services, яке випускає напівпровідники по системі контрактного виробництва в інтересах міністерства оборони США, також наголосив на важливості двох нових заводів.
«Відкриваючи заводи в Азії, американські компанії одержують від 25% до 50% економії. Дисбаланс посилиться, якщо США і Європа не будуть відкривати нові виробництва мікросхем», – заявив він.
За даними дослідження, проведеного Асоціацією напівпровідникової промисловості і Boston Consulting Group, 75% світового напівпровідникового потенціалу зосереджено сьогодні в Китаї та Південно-Східній Азії, на США припадає лише 12%. При цьому американські компанії продають 48% від глобального обсягу мікросхем. Найбільш передові чипи за технологією менше 10 нанометрів виробляють на Тайвані (92% глобального обсягу) і в Південній Кореї (8%).
Нагадаємо, влада США вирішила допомогти компанії Intel повернути світове лідерство у виробництві чипів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].