НБУ збільшує норматив довгострокової ліквідності NSFR до 90%

НБУ збільшує норматив довгострокової ліквідності NSFR до 90%

Норма починає діяти з першого жовтня

НБУ збільшує норматив довгострокової ліквідності NSFR до 90%
Фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) з 1 жовтня збільшує норматив довгострокової ліквідності NSFR з 80% до 90%. Про це повідомляється на сайті НБУ у четвер.

«З 1 жовтня пруденційний норматив – коефіцієнт чистого стабільного фінансування або NSFR (Net Stable Funding Ratio) для банків становитиме 90%... 90% – з 1 жовтня 2021 року, 100% – з 1 квітня 2022 року», – зазначається у повідомлені.

У повідомленні нагадується, що цей норматив запроваджено з першого квітня 2021 року на рівні 80%.

Згідно з нормами ЄС та Базельськими рекомендаціями значення NSFR для банків має становити не менше 100%: українські банки повинні досягти 100% значення нормативу NSFR поступово.

За даними НБУ, на 21 вересня всі банки перевищують рівень нормативу NSFR у 90%.

Норматив NSFR визначає мінімальний необхідний рівень ліквідності банку на горизонті один рік. Він стимулює банки покладатися на стабільніші та довгостроковіші джерела фондування, зменшуючи залежність від короткострокового фінансування. Це дає змогу збалансувати їх активи та пасиви за строками погашення.

Як повідомлялося, НБУ провів оцінку стійкості банків, за підсумками якої визначив у 20 банків додаткову потребу в капіталі на 41,7 млрд грн за реалізації кризового сценарію розвитку подій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло