Додатковий капітал потрібен 20 банкам – НБУ

Додатковий капітал потрібен 20 банкам – НБУ

Загальна потреба майже 42 млрд грн

Додатковий капітал потрібен 20 банкам – НБУ
фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) провів оцінку стійкості банків, за підсумками якої визначив у 20 банків додаткову потребу в капіталі на 41,7 млрд грн за реалізації кризового сценарію розвитку подій. Про це повідомляється на сайті НБУ.

«Банки переважно стійкі та добре капіталізовані попри минулорічну кризу… За несприятливим сценарієм еквівалент цієї потреби на 1 січня 2021 року становив 41,7 млрд грн у порівнянні з 73,8 млрд грн два роки тому», – зазначається у повідомленні.

За базовим сценарієм потребу в капіталі оцінено для 10 банків на рівні 5,3 млрд грн.

Як пояснили в НБУ, цьогоріч оцінку якості активів проходили всі банки, а 30 найбільших банків (сукупно на них припадає понад 93% активів банківського сектору) додатково пройшли стрес-тестування  за двома макроекономічними сценаріями – базовим та несприятливим.

Потреба в капіталі банків, для яких виявлено ризики для капіталу, здебільшого зумовлена високою вартістю та короткою строковістю фондування, значними адміністративними витратами, утриманням на балансі надмірного обсягу непрофільних активів, незадовільним фінансовим станом окремих великих позичальників.

Оцінка стійкості проводиться Нацбанком із 2018 року і складається з оцінки якості активів та стрес-тестування. Цьогоріч стрес-тестування вперше включало оцінку ризику втрати вартості державними цінними паперами, що оцінюються за справедливою вартістю. Це елемент ринкового ризику, який може реалізуватися в разі різкого зростання очікуваної дохідності боргових цінних паперів в умовах глибокої кризи. Загальний вплив цього ризику на банківську систему є помірним і значною мірою концентрується в державних банках.

У 2020 році стрес-тестування не проводилося у зв’язку із кризою, спричиненою поширенням COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті