ЄС вилучив три юрисдикції з «чорного списку» податкових гаваней

ЄС вилучив три юрисдикції з «чорного списку» податкових гаваней

Дев'ять «юрисдикцій» досі залишаються у списку

ЄС вилучив три юрисдикції з 	«чорного списку» податкових гаваней
Фото: unsplash.com

Європейський Союз вилучив Ангілью, Домініку та Сейшельські острови зі свого «чорного списку» податкових гаваней. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Зазначається, що ці три юрисдикції були включені до списку, оскільки вони не відповідали критеріям прозорості оподаткування. Міністри фінансів ЄС на зустрічі в Люксембурзі схвалили рішення про їх перенесення до «сірого списку» після того, як вони погодилися переглянути свої податкові системи.

Ангілья, Домініка та Сейшельські острови тепер розглядаються як місця, які ще не відповідають усім міжнародним податковим стандартам, але дотримуються принципів належного податкового управління. До цього «сірого списку» також додали Коста-Рику, Гонконг, Малайзію, Північну Македонію, Катар та Уругвай. Австралія, Есвантіні та Мальдіви були вилучені з нього після реформування своєї податкової системи.

«Чорний список» ЄС був створений у 2017 році для боротьби з масовим ухиленням від сплати податків і регулярно оновлюється. Дев'ять «юрисдикцій» досі залишаються в списку «некооперативних». Серед них – Американське Самоа, Фіджі, Гуам, Палау, Панама, Самоа, Тринідад і Тобаго, Віргінські острови США та Вануату.

Раніше Кабмін розширив перелік офшорних зон, додавши до нього острова у Карибському морі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті