«Не можу більше це приховувати»: стало відомо, хто злив у ЗМІ інформацію про недоліки Facebook

«Не можу більше це приховувати»: стало відомо, хто злив у ЗМІ інформацію про недоліки Facebook

Колишня топ-менеджер соцмережі дала свідчення в Сенаті США

«Не можу більше це приховувати»: стало відомо, хто злив у ЗМІ інформацію про недоліки Facebook
скрін-шот

На спеціальних слуханнях в Сенаті США колишній менеджер Facebook Френсіс Хауген звинуватила компанію в тому, що вона «завдає шкоди дітям, вносить розбіжності в суспільство і послаблює нашу демократію». Звинувачення Хауген засновані на внутрішніх документах Facebook, які раніше вже були опубліковані в ЗМІ без згадки джерела витоку. Тепер же вона особисто і офіційно озвучила ці звинувачення в Сенаті, пише Коммерсант.

Експерти впевнені, що новий скандал навколо Facebook, посилений недавнім глобальним збоєм в роботі, не пройде безслідно для Марка Цукерберга і його корпорації, яку вже не раз звинувачували в монополізмі і нехтуванні інтересами користувачів.

Слухання в Сенаті СШАбули присвячені скандалу навколо витоку внутрішніх документів Facebook, в ході якого громадськість дізналася багато цікавого.

З'ясувалося, що Facebook добре знала, що у її соціальних платформ, включаючи Instagram, чимало недоліків, які здатні заподіяти реальну шкоду людям, зокрема серйозно знижувати самооцінку підлітків.

Але менеджмент, включаючи Марка Цукерберга, нічого не робить для усунення цих проблем.

Крім того, нещодавно стало відомо про існування елітних акаунтів на Facebook для зірок шоу-бізнесу та інших відомих персон. Такі акаунти не дозволяють навіть самим співробітникам соцмережі оперативно вживати заходів, якщо зірки публікують образливу або компрометуючу інформацію. При цьому акаунти рядових людей з публікаціями, які здалися підозрілими, видаляються після отримання першої ж скарги від інших користувачів.

Раніше 37-річна Френсіс Хауген, яка працювала в Facebook з червня 2019 по травень 2021 року менеджером з продуктів, в ефірі телеканалу CBS розповіла, що «після усвідомлення конфлікту інтересів між інтересами громадськості та інтересами Facebook» вирішила, що не може це далі приховувати.

У витупі в сенаті Френсіс Хауген повідомила, що прийшла працювати в Facebook, вірячи, що у цій компанії «є потенціал зробити наше життя кращим». Однак потім вона усвідомила, що «продукти компанії не тільки завдають шкоди дітям, вносять розбіжності в суспільство, а й шкодять нашій демократії». Френсіс Хауген заявила, що знайома з роботою багатьох соцмереж, але те, що вона побачила в Facebook, виявилося набагато гірше за все бачене нею раніше.

Крім згаданої вище інформації, Хауген заявила, що Китай і Іран використовують Facebook для стеження за дисидентами і шпигунства.

Ще одним пунктом звинувачень на адресу Facebook стали алгоритми для поширення інформації. За словами Хауген, ці алгоритми розроблені так, щоб більше поширювати пости, що містять «кричущу інформацію і клікбейти». Тим самим компанія фактично заохочує користувачів ділитися такою інформацією з іншими – чим більше користувачі лайкають такі пости, тим частіше вони з'являються в стрічці. Таким чином, подібні алгоритми заохочують поширення фейків і агресивної риторики, замість того щоб боротися з ними.

На думку Френсіс Хауген, всі ці факти говорять про те, що компанія вже давно ставить свої особисті інтереси і прибуток вище за інтереси своїх користувачів.

Голова Facebook Марк Цукерберг оперативно відреагував на слухання в сенаті, заявивши, що платформа піклується про безпеку і психічне здоров'я своїх користувачів, а звинувачення колишньої співробітниці не мають ніякого сенсу.

В даний час в суді округу Колумбія розглядається вже другий позов Федеральної комісії з торгівлі (FTC), яка звинувачує Facebook в монополізмі і вимагає розділити корпорацію на частини або змусити її продати частину сервісів. За першим позовом FTC суд виніс відмову влітку. Facebook просила суд відхилити і цей позов, однак суд продовжує його розглядати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло