В Тамані на березі Чорного моря планують збудувати 8 хімічних заводів – ЗМІ

В Тамані на березі Чорного моря планують збудувати 8 хімічних заводів – ЗМІ

Заводи будуть переробляти речовини 2-4-го класів небезпеки: аміак, карбамід і метанол - 10 млн тонн на рік

В Тамані на березі Чорного моря планують збудувати 8 хімічних заводів – ЗМІ
фото DR

У російському порту Тамань поблизу Керченської протоки, в Краснодарському краї поруч з Кримським мостом група компаній «ОТЭКО» збирається побудувати вісім хімічних заводів і майданчик для зберігання і навантаження небезпечних речовин. Уже почалися роботи з оцінки впливу на довкілля, пише Радіо Свобода з посиланням на незалежні російські ЗМІ.

Ще в 2016 році між адміністрацією Краснодарського краю і холдингом «ОТЭКО» було підписано відповідну угоду про будівництво. Через пандемію плани відклали, але наприкінці 2020 року глава «ОТЭКО» Мішель Литвак заявив, що будівництво заводів почнеться не пізніше 2022 року.

Потужності підприємств дозволять виробляти щороку до 1,5 млн тонн аміаку, 5,5 тонн метанолу і понад 2 млн тонн карбаміду.

Не тільки місцеві жителі, але і багато активістів всерйоз стурбовані планами з будівництва хімзаводів, оскільки вони будуть переробляти речовини 2-4-го класів небезпеки: аміак, карбамід і метанол – сумарно 10 млн тонн на рік. При виробництві виділяються сірчистий ангідрид, діоксид азоту, метан, оксид вуглецю – всього 55 хімічних речовин.

«На Таманському півострові, в унікальному місці, чудовому курорті збираються побудувати комплекс заводів. Будувати буде громадянин з подвійним громадянством – російським і бельгійським – Мішель Литвак. Всі продукти виробництва будуть відправлятися на експорт, тобто це не для Росії виробництво», – зазначила під час пікету під Держдумою РФ активістка Олена Нестеренко.

«Для виробничих потреб «ОТЭКО» збираються брати опріснену морську воду. Використовувати планують опріснювачі зворотного осмосу, в результаті роботи яких утворюється токсичний розсіл, який після обробки відправиться назад в море. Будівництво небезпечного, отруйного хімічного комплексу немислимо в курортній зоні, адже в разі аварії, від якої ніхто не застрахований, нас чекає екологічна катастрофа», – йдеться в дописі в групі «Чистий Тамань»@pristine_taman, створеної активістами.

Також активісти зібрали понад 300 000 рублів на незалежну екологічну експертизу та створили петицію проти будівництва заводів. На момент публікації її підписали понад 86 000  осіб.

Крім того, активісти ініціювали проведення референдуму з питання будівництва заводів. 23 вересня Темрюкська виборча комісія направила клопотання до Ради депутатів Таманського сільського поселення, але досі воно не розглянуто.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло