У Китаї енергетична криза переростає в дизельну
Домогосподарства все масовіше використовують дизель-генератори, пального не вистачає

Вугільна енергокриза в Китаї переростає в дизельну, а влада країни намагається приборкати ситуацію, пише Bloomberg.
Китайські НПЗ збільшують переробку з фокусом на дизпаливо і обмежують його експорт, повідомляє агентство. В країні відзначено підвищений попит домогосподарств на дизель-генератори, що дозволяють впоратися з обмеженнями подачі електрики, і на це накладається пік сільськогосподарського попиту і онлайн-шопінгу.
За даними OilChem.net, запаси дизпалива в Китаї на мінімумі за весь рік. Джерела на місцях повідомляють про обмеження відпуску палива на окремих АЗС – по 100 літрів на вантажівку.
«Сіньхуа» пише, що Держкомітет у справах розвитку і реформ КНР з 23 жовтня вирішив підвищити роздрібні ціни на бензин і дизпаливо на 300 і 290 юанів за тонну «в зв'язку з недавнім зростанням світових цін на нафту». У повідомленні зазначено, що трьом нафтовим держкомпаніям наказано зберігати обсяг виробництва нафтопродуктів і забезпечувати безперебійні поставки.
Крім того, стало відомо про «нетипові» закупівлі дизпалива Китаєм: CNOOC замовила 50 000 тонн з поставкою на початку листопада. З початку вересня дизпаливо на півдні країни подорожчало на 60% до 8000 юанів за тонну.
«Влада Китаю не може допустити дизельної кризи в умовах енергокризи і захмарних цін на рідке паливо, – прокоментував виданню провідний аналітик пекінської SIA Energy Сень Йік Ті. – Закривати величезний розрив доведеться державним НПЗ».
Більше про «зброю Росії» і «зашморг для Європи» – у матеріалі Mind «Глобальна енергокриза: три думки експертів про зліт цін на газ і вугілля».
Нагадаємо, Путін підтвердив, що шантажує Європу газом заради сертифікації оператора «Північного потоку 2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].