Данілов: Я за жорстку президентську республіку

Данілов: Я за жорстку президентську республіку

Секретар прокоментував питання щодо санкційного списку, куди помилково потрапили 108 осіб

Данілов: Я за жорстку президентську республіку
Фото: "РБК-Україна"

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов заявив, що підтримує президентську республіку. Про це він розповів у інтерв'ю «РБК-Україна».

«Я за жорстку президентську республіку. Тому що тоді є відповідальна людина, яка розуміє, на що вона йде, навіщо і так далі. В історії важко знайти факти, коли без особистості можна було зробити ривок вперед. Сьогодні всі країни фактично створюють особистості», – заявив Данілов.

Секретар РНБО зазначив, що парламентсько-президентські республіки можуть існувати, але в умовах, коли є вже усталена демократія, яка має своє коріння.

«Для цього повинні пройти століття. Народ покладає надії на обраного президента, хоча за Конституцією в Україні парламентсько-президентська республіка. Нам раз і назавжди потрібно визначитися, яка у нас країна. Якщо ми є президентською республікою, треба сказати – давайте робити президентську республіку, де президент – це голова виконавчої влади, відповідає за всі ці процеси. І тоді у нас з вами все добре» – наголосив Данілов.

Крім того, секретар прокоментував питання щодо санкційного списку криміналітету: «Що стосується історії про 108 осіб, то ситуація така: була помилка в транслітерації з урахуванням того, що багато прізвищ неслов'янських, у них свій правопис. Ми виключили одну людину, внесену туди дійсно помилково, на думку Міністерства внутрішніх справ України, що подавало всі ці документи».

Нагадаємо: апарат РНБО з'ясовує, як до санкційного списку криміналітету помилково потрапили 108 осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті