«Укренерго» скасувало аукціон на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

«Укренерго» скасувало аукціон на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Проведення всіх видів аукціонів заблокувала ухвала суду

«Укренерго» скасувало аукціон на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) своєю ухвалою від 22 жовтня у якості адміністративного позову «ДТЕК Західенерго» заборонив системному оператору НЕК «Укренерго» проводити всі види аукціонів на розподіл міждержавного перетину електричних мереж. Про це повідомляє пресслужба «Укренерго».

Згідно з ухвалою, ОАСК зупинив дію окремих положень Порядку розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів, який був затверджений постановою №763 Нацкомісії з регулювання енергетики (НКРЕКП) від квітня 2020 року.

Тепер проведення всіх видів аукціонів на аукціонній платформі технічно неможливе, зокрема – на імпорт з РФ та Білорусі. Отож, «Укренерго» скасувало аукціон на листопад до відновлення дії порядку або внесення змін до аукціонної платформи.

У компанії зазначили, що на момент отримання ухвали добові аукціони на 25 жовтня вже пройшли та учасники отримали фізичне право на передачу (ФПП). Такі результати не скасовуватимуть.

«Однак, відповідно до ухвали суду алгоритм обмеження ФПП змінився з пропорційного на послідовний», – зауважили в «Укренерго».

У компанії також додали, що про порядок відновлення місячних аукціонів за резервним механізмом повідомлять додатково.

Раніше повідомлялося про відкриття аукціонів на імпорт електроенергії з Білорусі та РФ. Остання дата прийому заявок – 24 жовтня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті