Нігерія запустила власну цифрову валюту – електронну найру

Нігерія запустила власну цифрову валюту – електронну найру

Це перша подібна валюта в усій Африці

Нігерія запустила власну цифрову валюту – електронну найру
фото Pixaby

У понеділок 25 жовтня президент Нігерії Мохаммаду Бухарі оголосив про запуск в країні цифрової валюти – електронної найри (eNaira). Електронна найра є цифровою валютою Центрального банку (CBDC), першою такою валютою в Африці. Її розробкою для Нігерії займалася барбадоська фінтех-компанія Bitt, пише Коммерсант.

Влада відзначає, що введення цифрової валюти дозволить спростити здійснення платежів у країні. Центральний банк Нігерії також зазначив, що запуск цифрової валюти є кроком вперед в еволюції грошей. На поточний момент ЦБ Нігерії вже підготував до обігу 500 млн eNaira ($1,21 млн).

Нинішня влада Нігерії приділяє велику увагу практичному використанню цифрових технологій. Так, наприклад, 78-річний президент Бухарі активно користується Twitter. У червні між владою Нігерії і Twitter розгорівся конфлікт – соцмережа видалила президентський твіт, звернений до противників центрального уряду, після чого влада заблокувала роботу Twitter в країні.

Уряд Нігерії заявив, що Twitter зможе відновити роботу лише після реєстрації в країні, тому що «сервіс неодноразово використовувався для дестабілізації обстановки».

В липні стало відомо, що через блокування Twitter, яким в країні користується близько 40 млн чоловік, Нігерія за неповні два місяці втратила $240 млн через зниження виручки мовників і рекламодавців, а також масового відтоку користувачів на сервіси VPN і до інших способів обходу блокування. Влада Нігерії і представники Twitter почали переговори, на початку жовтня стало відомо, що блокування можуть «незабаром припинити».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло