Нові журналістські розслідування проти Facebook: компанія не хоче вирішувати проблеми

Нові журналістські розслідування проти Facebook: компанія не хоче вирішувати проблеми

Facebook не робить зусиль для вирішення проблем, бо це може зменшити кількість переглядів

Нові журналістські розслідування проти Facebook: компанія не хоче вирішувати проблеми
фото DR

Компанія Facebook зіткнулася з новою порцією журналістських розслідувань, результати яких одночасно опублікували кілька американських ЗМІ. Ці розслідування засновані на даних, отриманих з внутрішніх документів компанії, які надала колишня співробітниця Facebook Френсіс Хауген, пише 3DNews.

Численні документи, які оприлюднила Хауген, показують, що Facebook чудово ознайомлений щодо багатьох проблем своєї платформи, але не робить зусиль для їх усунення, оскільки це може призвести до зниження переглядів і відповідно доходів.

Наприклад, дослідження, датоване серединою минулого року, показало, що в Facebook існувало безліч груп прихильників популярної в США теорії змови QAnon, причому алгоритми соцмережі рекомендували деяким користувачам приєднатися до них. Пізніше такі групи були заблоковані, але далеко не відразу.

У повідомленні CNN, яке присвячене внутрішньому аналізу компанії подій 6 січня 2021 року, коли прихильники Трампа буквально штурмом захопили Капітолій, йдеться, що Facebook вжила недостатніх заходів для обмеження поширення інформації із закликами до безладів. Модератори розглядали такий контент як окремі фрагменти замість того, щоб об'єднати свої зусилля для боротьби з його поширенням серед користувачів соцмережі.

Газета The New York Times не залишилася осторонь і теж вивчила опубліковані Хауген документи. В результаті журналісти опублікували матеріал про поширення дезінформації та закликів до насильства в Індії. Для ефективної боротьби з контентом такого типу у Facebook не було достатньої кількості ресурсів у регіоні, хоча компанія і намагалася протистояти його поширенню.

У публікації The Wall Street Journal відзначено, що, крім іншого, заклики до заворушень і насильства поширювалися серед жителів Індії за допомогою месенджера WhatsApp, який також належить Facebook.

Перед цим була опублікована серія публікацій, в яких говорилося, що Facebook давно відомо про те, що її соцмережа Instagram завдає шкоди психічному здоров'ю підлітків, але компанія не робить ніяких дій, щоб виправити це. В той же час видання Protocol опублікувало серію статей, присвячених проблемам, які стали надбанням громадськості завдяки внутрішнім документам Facebook.

Як раніше повідомлялося, Хауген дала свідчення перед комісією Сенату США з приводу документів, які завдяки їй стали надбанням громадськості. Facebook намагається дискредитувати свою колишню співробітницю і наполягає на тому, що розслідування журналістів не розкривають всієї картини.

Нагадаємо, згідно з розслідуванням WSJ, штучний інтелект Facebook в 90% не розпізнає в постах насильство – компанія і близько не підійшла до того, щоб успішно відстежувати матеріали в соцмережі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло