НАЗК перевіряє причетність нардепа Гереги до бізнесу в тимчасово окупованому Криму

НАЗК перевіряє причетність нардепа Гереги до бізнесу в тимчасово окупованому Криму

Агентство перевіряє декларацію депутата за 2020 рік

НАЗК перевіряє причетність нардепа Гереги до бізнесу в тимчасово окупованому Криму
Співвласник «Епіцентр К» та нардеп Олександр Герега
Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевіряє декларацію народного депутата від групи «За майбутнє» Олександра Гереги за 2020 рік. Про це в агентстві відповіли на запит «Слідство.Інфо» щодо фактів, викладених у матеріалі про Pandora Papers.

У матеріалі, зокрема, йдеться про те, що журналісти завдяки витоку Pandora Papers виявили мережу офшорних компаній, яка належала Герезі. Ці фірми, за даними журналістів, пов'язані з мережею гіпермаркетів на території окупованого Криму.

Журналісти із посиланням на документи міжнародних провайдерів повідомляють, що Гереги були власниками п'яти кіпрських компаній.

«Усі вони належали подружжю Герег через мережу офшорних компаній, зокрема через два фонди, Fundationsanstalt та Gold Taurus Stiftung. Така структура кіпрських компаній дозволяла на той момент уникати декларування», – йдеться у матеріалі.

У «Слідство.Інфо» додають, що обидва фонди не зазначені у декларації нардепа, як і дві з п'яти кіпрських компаній – Samelio Holdings Limited та Edlagor Enterprises Limited.

«Остання володіє найбільшою мережею будівельно-господарських гіпермаркетів в окупованому Криму, «Новацентр К». Мережа представлена чотирма гіпермаркетами в Сімферополі та Севастополі, які до окупації Криму були частиною «Епіцентру», – кажуть у виданні.

Журналісти додають, що документи із найбільшого за всю історію витоку файлів свідчать про те, що Олександр і Галина Гереги через мережу фондів і фірм були бенефіціарними власниками кіпрської компанії Edlagor Enterprises Limited у 2015 році та проводили фінансові операції із групою компаній Гереги щонайменше до 2019.

Крім цього, витяг із реєстру Республіки Кіпр свідчить, що компанія Atropa Services S.A., яка згадується у витоку Pandora Papers як пов'язана із бізнесом родини Герег, була власницею Edlagor Enterprises Limited до березня 2020 року. Сам Герега на запитання «Слідство.Інфо» відповів, що жодного бізнесу у Криму не веде.

«Контроль над нерухомим майном (гіпермаркетами) та операційною діяльністю «Епіцентр К» у Криму був втрачений після його окупації та анексії Російською Федерацією», – сказав він.

Він також заперечив належність Edlagor Enterprises до групи «Епіцентр». Але документи провайдера Dadlaw свідчать про те, що ця компанія належала Олександру Герезі.

Нагадаємо: НАЗК завершило перевірку декларації президента Володимира Зеленського, розпочату після витоку Pandora Papers. Результати обіцяють оприлюднити цього або наступного тижня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло