«Укртрансгаз» використовує лише 60% потужностей ПСГ для потреб України – Перелома

«Укртрансгаз» використовує лише 60% потужностей ПСГ для потреб України – Перелома

Решту обсягів Україна може запропонувати іноземним партнерам

«Укртрансгаз» використовує лише 60% потужностей ПСГ для потреб України – Перелома
Фото: utg.ua

Оператор газосховищ використовує близько 60% потужностей підземних сховищ газу (ПСГ) для задоволення потреб України в газі. Решта обсягів можуть використовуватися для роботи з іноземними партнерами та розв'язання стратегічних питань енергетичного ринку України та Європи. Про це заявив в.о. гендиректора «Укртрансгазу» Сергій Перелома на своїй сторінці у фейсбуці.

За його словами, наразі в Операторі газосховищ бачать кілька напрямків розвитку, які допоможуть розвинути бізнес зі зберігання газу в Україні та посилити енергетичну безпеку на континенті загалом.

Він вважає, що одним із засобів залучити іноземні компанії до роботи в українських ПСГ є створення нових додаткових об'єднаних продуктів (bundle products). Перший такий продукт, який Укртрансгаз уже запустив (митний склад + short haul), минулого року показав свою високу ефективність: 58% запасів газу нерезидентів протягом сезону закачування 2020 року надійшло до України саме цим шляхом.

«Саме тому сьогодні ми вивчаємо можливість запровадження нового, вже транскордонного bundle product, який об'єднає послуги Оператора ПСГ України, а також операторів ГТС України та сусідніх європейських країн», – написав Перелома.

Крім цього, Оператор газосховищ пропонує європейським партнерам до 10 млрд куб. м обсягів ПСГ для довгострокового зберігання стратегічних запасів газу. За словами Переломи, робота над реалізацією цієї пропозиції уже розпочата. «Укртрансгаз» також готовий запропонувати свої ПСГ для зберігання газу, що постачається до Європи у скрапленому вигляді.

Раніше в Раді нацбезпеки і оборони заявили про готовність України прокачувати додатково 55 млрд кубів газу до країн ЄС понад ті 40 млрд кубів, які зобов'язався качати «Газпром» щорічно до 2024 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті