Росія зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну з 1 листопада – Герус

Росія зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну з 1 листопада – Герус

Заборона не розповсюджується на коксівне вугілля

Росія зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну з 1 листопада – Герус
Фото: uz.gov.ua

Росія зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну з 1 листопада. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради (ВР) з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у своєму телеграм-каналі.

«Мова іде про вугілля марки «А» (антрацит) та «П» (пісне). Таке вугілля завозила компанія «ДТЕК» (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), «Донбасенерго» (Славянська ТЕС) та «Технова» (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ)», – написав він.

Герус додав, що за його інформацією від учасників ринку, заборона не розповсюджується на коксівне вугілля, а стосується лише вугілля, яке використовується для потреб енергетики.

«Такі дії РФ схожі на їх дії восени 2014 року», – зауважив він.

Раніше в Міністерстві енергетики повідомили, що Україна імпортує 562 000 тонн вугілля в листопаді.

За даними Міненерго, запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ зменшилися на майже 7% за тиждень. Фактичні запаси палива менші від планових у понад чотири рази.

Однак у відомстві запевняють, що попри відставання від графіка накопичення вугілля на складах ТЕС, Об'єднана енергетична система України працює стабільно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло