Маск би плакав: на скільки збідніють мільярдери після введення нового податку на багатство

Маск би плакав: на скільки збідніють мільярдери після введення нового податку на багатство

Проект закону набуде чинності в 2022 році

Маск би плакав: на скільки збідніють мільярдери після введення нового податку на багатство
фото Pixaby

Поки статки глави Tesla Ілона Маска зросли до $253 млрд, демократи в Конгресі працюють над законопроектом про новий податок на мільярдерів. Цього тижня голова фінансового комітету Сенату США Рон Уайден представив 107-сторінковий план, згідно з яким федеральний податок на довгостроковий приріст капіталу повинен поширюватися також на «нереалізований приріст» біржових активів, що належать особам, які володіють активами на суму понад $1 млрд упродовж трьох років поспіль отримували дохід $100 млн, пише Forbes.

Таким чином нереалізований (а отже, ніколи не оподатковуваний) приріст капіталу мільярдерів починає оподатковуватися новим податком. Передбачається, що проект Уайдена набуде чинності в 2022 році.

Щоб зрозуміти масштаб втрати, Forbes порахував, що було б, якби податок уже діяв у 2020 році, взявши для прикладу 20 найбагатших мільярдерів із рейтингу Forbes 400, активи яких складаються переважно з біржових акцій, у тому числі Маска, Джеффа Безоса, Марка Цукерберга, Білла Гейтса та Уоррена Баффетта. Теоретично вони мали б заплатити уряду $239 млрд.

У 2020 році найбільше постраждав би Безос (борг – $39,7 млрд), а за ним йшов би Цукерберг, якому довелося б виплатити $19,9 млрд. План Уайдена дає мільярдерам п'ять років на те, щоб виплатити чистий податок за перший рік, і дозволяє розподілити цю суму на п'ять рівних траншей.

Акції Маска станом на 3 вересня (саме ці дані були використані для складання рейтингу Forbes 400 2021 року) зросли на $83 млрд з моменту публікації рейтингу минулого року, а отже, засновнику Tesla довелося б заплатити додаткові $20 млрд податків: за перші два роки загальна сума склала б $29,8 млрд.

Для порівняння: згідно з податковими деклараціями, отриманими ProPublica, з 2014 по 2018 рік Маск сплатив податок на дохід у розмірі $455 млн.

Якщо орієнтуватися на дату складання рейтингу Forbes 400 в 2021 році, то топ-20 мільярдерам довелося б викласти ще $106 млрд за 2021 рік. Усього за перші два роки дії податку цим мільярдерам довелося б заплатити $345 млрд або приблизно 19% їхнього сукупного багатства.

Нагадаємо, Ілон Маск одразу ж засудив новий законопроект, опублікувавши кілька твітів із критикою. «Рано чи пізно гроші інших людей закінчаться, і вони прийдуть за вами», – написав він.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло