Маск би плакав: на скільки збідніють мільярдери після введення нового податку на багатство
Проект закону набуде чинності в 2022 році

Поки статки глави Tesla Ілона Маска зросли до $253 млрд, демократи в Конгресі працюють над законопроектом про новий податок на мільярдерів. Цього тижня голова фінансового комітету Сенату США Рон Уайден представив 107-сторінковий план, згідно з яким федеральний податок на довгостроковий приріст капіталу повинен поширюватися також на «нереалізований приріст» біржових активів, що належать особам, які володіють активами на суму понад $1 млрд упродовж трьох років поспіль отримували дохід $100 млн, пише Forbes.
Таким чином нереалізований (а отже, ніколи не оподатковуваний) приріст капіталу мільярдерів починає оподатковуватися новим податком. Передбачається, що проект Уайдена набуде чинності в 2022 році.
Щоб зрозуміти масштаб втрати, Forbes порахував, що було б, якби податок уже діяв у 2020 році, взявши для прикладу 20 найбагатших мільярдерів із рейтингу Forbes 400, активи яких складаються переважно з біржових акцій, у тому числі Маска, Джеффа Безоса, Марка Цукерберга, Білла Гейтса та Уоррена Баффетта. Теоретично вони мали б заплатити уряду $239 млрд.
У 2020 році найбільше постраждав би Безос (борг – $39,7 млрд), а за ним йшов би Цукерберг, якому довелося б виплатити $19,9 млрд. План Уайдена дає мільярдерам п'ять років на те, щоб виплатити чистий податок за перший рік, і дозволяє розподілити цю суму на п'ять рівних траншей.
Акції Маска станом на 3 вересня (саме ці дані були використані для складання рейтингу Forbes 400 2021 року) зросли на $83 млрд з моменту публікації рейтингу минулого року, а отже, засновнику Tesla довелося б заплатити додаткові $20 млрд податків: за перші два роки загальна сума склала б $29,8 млрд.
Для порівняння: згідно з податковими деклараціями, отриманими ProPublica, з 2014 по 2018 рік Маск сплатив податок на дохід у розмірі $455 млн.
Якщо орієнтуватися на дату складання рейтингу Forbes 400 в 2021 році, то топ-20 мільярдерам довелося б викласти ще $106 млрд за 2021 рік. Усього за перші два роки дії податку цим мільярдерам довелося б заплатити $345 млрд або приблизно 19% їхнього сукупного багатства.
Нагадаємо, Ілон Маск одразу ж засудив новий законопроект, опублікувавши кілька твітів із критикою. «Рано чи пізно гроші інших людей закінчаться, і вони прийдуть за вами», – написав він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].