Facebook більше не буде використовувати систему розпізнавання облич
Занадто багато питань до цієї технології, яка досі не нормується регуляторами

Компанія Facebook оголосила про те, що припинить роботу системи розпізнавання облич у найближчі тижні. Технологія більше не розпізнаватиме на фотографіях та відео обличчя користувачів. Про це розповів віце-президент відділу ІІ в Meta Джером Пезенті у блозі соцмережі, пише TJournal.
За словами Пезенті, компанія, як і раніше, розглядає технологію «як потужний інструмент». «Кожна нова технологія приносить як користь, так і занепокоєння користувачів. Ми хочемо знайти потрібний баланс», – сказав він.
«Існує безліч побоювань щодо місця такої технології у суспільстві. Регулятори досі не розробили чіткі правила, які регулюватимуть її використання. В умовах невизначеності ми вважаємо, що відмова від системи розпізнавання облич у соцмережі – розумне рішення», – зазначив Джером Пезенті.
Соцмережа більше не пропонуватиме користувачам позначити ту чи іншу людину на фотографії перед її публікацією. Також усі власники акаунтів у соцмережі перестануть отримувати повідомлення, коли хтось викладатиме відео чи фото за їх участю, не позначаючи їх.
Віце-президент розповів, що ці зміни вплинуть на роботу іншої функції автоматичного альтернативного тексту. Тепер вона зможе вказувати імена людей, присутніх на зображеннях, але у інших випадках її функціонал залишиться у робочому стані.
Пезенті зазначив, що рішення відключення технології також пов'язане і зі скаргами користувачів, які вважають, що система дозволяла адміністрації Facebook збирати і зберігати їх біометричні дані.
Функція розпізнавання облич на фотографіях з'явилася у Facebook у 2011 році. Система аналізувала всі зображення та ідентифікувала людей на фотографіях без їхньої згоди.
У 2019 році функція перестала бути автоматичною – користувачі соцмережі могли самі вирішити, чи потрібна вона їм чи ні, та відключити в налаштуваннях.
Нагадаємо, колишній водій Uber подав на компанію до суду за расову дискримінацію, оскільки система розпізнавання облич робить помилки при ідентифікації темношкірих та азіатів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].