Колишній водій Uber подав на компанію до суду за расову дискримінацію

Колишній водій Uber подав на компанію до суду за расову дискримінацію

Система розпізнавання облич робить помилки при ідентифікації темношкірих та азіатів

Колишній водій Uber подав на компанію до суду за расову дискримінацію
фото Shutterstock

Водій Uber, який втратив роботу через те, що програма автоматичного сканування обличчя не змогла його розпізнати, подав на компанію до суду, звинувативши її у непрямій расовій дискримінації, пише The Guardian.

Темношкірий водій, який працював на платформі Uber з 2016 по квітень 2021 року, в позові стверджує, що його обліковий запис було незаконно деактивовано, коли програмне забезпечення для перевірки обличчя (воно використовується для входу водіїв в додаток для виклику водія) вирішило, що він не той, ким він назвався.

Профспілка незалежних робочих Великобританії (IWGB) підтвердила, що не менш як 35 інших водіїв втратили свою реєстрацію в Uber з цієї ж причини. Він закликає Uber відмовитися від «расистського алгоритму» і відновити викинутих із системи водіїв.

Перед кожною зміною водії зобов'язані проходити перевірку: система порівнює фото водія з тією, що зберігається в базі даних Uber. Якщо система вирішує, що на знімках різні люди, водієві відмовляють у доступі до замовлень компанії. При цьому після кількох випадків виявлення такої невідповідності водія звільняють.

При цьому позивачі наголошують, що система розпізнавання облич Uber працює з серйозними перебоями і часто не може ідентифікувати обличчя азіатів або чорношкірих водіїв. В результаті багато водіїв не можуть спочатку вийти на зміну, а потім і втрачають роботу в Uber.

При цьому як мінімум в одному випадку компанія визнала свою помилку, але відновила доступ водія до системи тільки через два місяці. Компенсацію водієві за неможливість заробляти через помилки компанії виплачено не було.

Нагадаємо, Uber призупинив роботу в Брюсселі на знак протесту проти заборони смартфонів за кермом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті