«Укренерго» пояснило активацію аварійної допомоги з Білорусі та Словаччини
«ДТЕК Енерго» вимагає спростування обвинувачень у зриві балансування енергосистеми

НЕК «Укренерго» пояснила активацію аварійної допомоги з енергосистем Білорусі та Словаччини дефіцитом потужності в об'єднаній енергетичній системі (ОЕС) України. Орієнтовний обсяг допомоги складає близько 3 500 МВт/год. Про це повідомляється на сайті компанії.
«Причинами дефіциту потужності є підвищена аварійність на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) у період сезонного зростання споживання. При цьому 2 листопада спостерігався значний перевиробіток електроенергії на гідроелектростанціях та зниження генерації відновлюваної енергетики», – заявила «Укренерго».
Зокрема на «ДТЕК Курахівська ТЕС» затримано вихід з планового ремонту блоку №8, який наразі переведено в аварійний ремонт. Також 2 листопада вивели в ремонт один з корпусів «ДТЕК Криворізької ТЕС».
Крім цього, аварійний стан енергоблока №11 «ДТЕК Бурштинської ТЕС» унеможливив перефіксацію енергоблока №8 на роботу в ОЕС України, що могло б зменшити в цій зоні дефіцит потужності.
В «Укренерго» заявили, що звертатимуться до Державної інспекції енергетичного нагляду щодо необхідності проведення відповідних перевірок ТЕС «ДТЕК Енерго» через стрімке підвищення рівня аварійності обладнання.
Водночас «ДТЕК Енерго» вимагає від «Укренерго» спростування обвинувачень на адресу компанії.
«Компанія сприймає надумані обвинувачення системного оператора як частину політичного тиску у відповідь на послідовну та принципову позицію щодо неприпустимості імпорту електроенергії з Росії та Білорусі», – заявила «ДТЕК Енерго» на своєму сайті.
Компанія наголошує, що попри кризу та рекордні ціни на енергоресурси, імпортувала в країну понад 300 000 тонн вугілля, надавши безоплатну підтримку державним ТЕС.
«Найближчим часом компанія очікує ще чотири партії вугілля зі США. В той час як постачання на адресу держгенерації дорівнюють нулю», – зазначила «ДТЕК Енерго».
Нагадаємо: 26 травня Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 1 жовтня. Згодом заборону продовжили до 1 листопада, після чого НКРЕКП вирішила не пролонговувати дію обмежень.
2 листопада Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].