Бішкек очолив рейтинг міст із найбільш забрудненим повітрям у світі

Бішкек очолив рейтинг міст із найбільш забрудненим повітрям у світі

Кількість шкідливих частинок у повітрі перевищує норму в десять разів

Бішкек очолив рейтинг міст із найбільш забрудненим повітрям у світі
фото Shutterstock

Повітря у столиці Киргизстану  Бішкеку виявилося більш забрудненим, ніж в інших містах світу, де проводять виміри станції проекту World Air Quality, пише Інтерфакс з посиланням на дані проекту, оприлюднені на його сайті.

Концентрація мікродисперсних частинок PM2.5 у повітрі Бішкека на 8 листопада склала 259 мікрограмів (мкг) на кубометр, перевищивши всесвітню норму більш ніж у 10 разів.

На другому місці за забрудненням повітря опинилося індійське місто Делі (202 мкг на куб. метр), на третьому – пакистанське місто Лахор (167 мкг).

Далі йдуть індійське місто Калькутта (155 мкг) та пакистанське Карачі (153 мкг).

За нормами ВООЗ, середньодобовий рівень концентрації РМ2.5 має становити не більше ніж 25 мкг на куб. метр. У законодавстві Киргизстану допустимий рівень концентрації становить 35 мкг на куб. метр.

Бішкек очолив рейтинг міст із найбільш забрудненим повітрям у світі

На початку січня Бішкек також очолював список міст із найзабрудненішим повітрям за версією World Air Quality. Тоді концентрація PM2.5 частинок становила 547 мкг на куб. метр.

Киргизькі екологи заявляють, що основними причинами забруднення повітря та утворення смогу в Бішкеку в зимовий період є викиди речовин із домашніх печей, столичної ТЕЦ, яка працює на місцевому вугіллі, та від автомобілів.

За даними НДУ ВШЕ, World Air Quality Index (WAQI) – некомерційний проект, заснований у 2007 році в Пекіні. Він об'єднує фахівців та ентузіастів наук про довкілля, обробки інформації та візуалізації даних. В рамках проекту здійснюється збір даних про забруднюючі речовини з 30 000 станцій в 1000 великих міст у більш ніж 100 країнах світу.

WAQI надає вільний доступ до поточних, ретроспективних та прогнозних даних про стан атмосфери, концентрації забруднюючих речовин усім бажаючим. Різні дослідження міжнародних та урядових установ також ґрунтуються на даних WAQI.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло