Влада Китаю пом’якшила вимоги до репетиторів: їм знову можна давати уроки

Влада Китаю пом’якшила вимоги до репетиторів: їм знову можна давати уроки

Але з однією умовою

Влада Китаю пом’якшила вимоги до репетиторів: їм знову можна давати уроки
фото Shutterstock

Китай планує пом'якшити політику щодо освітнього онлайн-сектору країни: EdTech-компанії знову зможуть надавати платні репетиторські послуги, але натомість гіганти індустрії мають проводити безкоштовні позакласні заняття для школярів, пише WSJ.

Як зазначають джерела видання, репетиторські компанії, у тому числі гіганти Gaotu Techedu та Yuanfudao, якого спонсорує Tencent, останніми тижнями обговорювали з китайськими регуляторами умови, які дозволять їм відновити надання репетиторських послуг школярам.

Переговори дали результати: згідно з новою ліцензійною угодою, гіганти галузі матимуть можливість заробляти на інших послугах, у тому числі на репетиторстві для дорослих, які готуються до професійних іспитів.

За це репетиторські компанії будуть зобов'язані проводити безкоштовні позакласні заняття для школярів до дев'ятого класу. Кілька співрозмовників видання зазначили, що уряд також встановив обмеження на ціни, які компанії зможуть стягувати за послуги, що надаються поза стінами шкіл.

Кожна ліцензована EdTech-компанія має створити некомерційний фонд для збору доходів від позакласних занять.

Влітку 2021 року Пекін опублікував нові правила роботи освітніх репетиторських компаній, які фактично зруйнували галузь. Компаніям сектору було заборонено проводити IPO та залучати зарубіжні інвестиції.

До того ж влада повністю заборонила позашкільні заняття у вихідні та свята, а також заняття з дошкільнятами. Обмеження вразили ринки, знецінивши акції китайських освітніх компаній на десятки мільярдів доларів, нагадує WSJ.

Американські депозитарні розписки Gaotu та інших китайських освітніх компаній втратили близько 90% своєї вартості після публікації нових правил.

Головна причина настороженості Пекіна ринком комерційної освіти для школярів, що бурхливо розвивається, – те, що він заважає одній з головних стратегічних цілей Сі Цзіньпіна: зростанню народжуваності. Китайські батьки із середнього класу, які самі позбулися злиднів у першому чи в кращому разі другому поколінні, витрачають на освіту дітей усі вільні гроші – і в 2021 році обсяг китайського ринку комерційної освіти перевищить $125 млрд. Влада стурбована тим, що це негативно позначається на доходах, а також сприяє зростанню нерівності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті