Антимонопольний комітет виявив дискримінаційні вимоги на тендерах «Укравтодору»

Антимонопольний комітет виявив дискримінаційні вимоги на тендерах «Укравтодору»

Вимога про надання гарантії банком із переліку системно важливих є дискримінаційною

Антимонопольний комітет виявив дискримінаційні вимоги на тендерах 	«Укравтодору»
Фото: ukrinform.ua

Антимонопольний комітет (АМКУ) надав «Укравтодору» та його регіональним підрозділам обов’язкові для розгляду рекомендації, які стосуються виправлення дискримінаційних вимог у тендерній документації. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Зазначається, що до них надійшли звернення Асоціації українських банків та Ради бізнес-омбудсмена. Саме вони й виявили дискримінаційні вимоги до учасників закупівель послуг із ремонту доріг.

Комітет встановив, що у деяких областях у тендерних документах «Укравтодору» вказана обов’язкова вимога для учасників процедури – підтвердити фінансове забезпечення тендерної пропозиції електронною банківською гарантією.

АМКУ зазначає, що наразі у переліку системно важливих банків 13 банківських установ. Однак, відповідно до чинного законодавства, надавати банківські гарантії можуть усі банки, що мають ліцензію, загалом зараз в Україні 71 діючий банк.

В антимонопольному комітеті вважають, що вимога про надання банківської гарантії винятково банком із переліку системно важливих є дискримінаційною і надає пріоритет окремим учасникам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло