«Інвестиції раз в покоління»: атомна енергетика США отримала масштабне фінансування
Крім цього, буде виділено $21,5 млрд для проектів чистої енергії

Президент США Джо Байден підписав напередодні Закон про інфраструктурні інвестиції. Цей закон розроблений обома партіями США і передбачає масштабні витрати на підтримку ключових інфраструктур країни обсягом $1,2 трлн.
Із цієї суми Міністерству енергетики США виділять понад $62 млрд, у тому числі на запобігання передчасному виведенню з експлуатації наявних атомних станцій та інвестування в передові ядерні проекти, пише World nuclear news.
Білий дім називає цей закон «інвестиціями в інфраструктуру країни, які здійснюються раз на покоління». Для запобігання передчасному виведенню з експлуатації АЕС буде направлено $6 млрд. Пріоритет буде надаватися атомним станціям на вітчизняному паливі. Також гроші отримають АЕС, визнані безпечними для подальшої роботи, хоча термін їхньої експлуатації формально було завершено.
«Наша країна вже отримує 27% електроенергії від атомних та гідроелектростанцій, які експлуатуються протягом десятиліть. Це найважливіші джерела екологічно чистої енергії, але в міру їхнього старіння та подорожчання обслуговування ми ризикуємо втратити ці основні джерела енергії, що не забруднюють навколишнє середовище, і добре оплачуваних робочих місць. Двопартійна угода щодо інфраструктури передбачає фінансування, щоб ми могли підтримувати ці чисті джерела енергії у робочому стані», – заявило Міністерство енергетики США.
Крім цього, закон передбачає фінансування у розмірі $21,5 млрд для проектів чистої енергії та дослідницьких центрів, зосереджених на технологіях наступного покоління, необхідних для досягнення мети США з нульових викидів парникових газів до 2050 року.
З цієї суми $8 млрд буде передано у сферу виробництва чистого водню та вловлювання вуглецю з атмосфери. На скорочення викидів і пряме вловлювання вуглецю передбачено понад $10 млрд, а на дослідження за Програмою демонстрації передових реакторів Міністерства енергетики США (ADRP) виділять $2,5 млрд.
Програму ADRP було запущено минулого року. Першими учасниками програми стали компанії Terrapower (спонсорується Біллом Гейтсом, будуватиме реактор на швидких нейтронах) та X-energy (розробляє малий реактор для армії США).
Також разом із Energy Northwest компанія X-energy у штаті Вашингтон має намір побудувати комерційну електростанцію на високотемпературному газовому реакторі Xe-100.
«Зараз, коли ми закладаємо основу для скорочення викидів вуглецю в масштабах всієї економіки в найближчі десятиліття, важливо забезпечити стійкість переходу до чистої енергії, зберігаючи при цьому доступність, дешевизну та надійність електроенергії для споживачів у США та в усьому світі», – заявили в Міністерстві енергетики США.
Як повідомлялося, Білорусь припиняє постачання електроенергії в Україну з 18 листопада.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].