Німеччина закликає США не вводити нові санкції проти «Північного потоку-2» – ЗМІ

Німеччина закликає США не вводити нові санкції проти «Північного потоку-2» – ЗМІ

Берлін стверджує, що санкції послаблять довіру до США і «завдадуть шкоди трансатлантичній єдності»

Німеччина закликає США не вводити нові санкції проти «Північного потоку-2» – ЗМІ
Фото: REUTERS

Уряд Німеччини закликав членів Конгресу США не запроваджувати нові санкції проти газопроводу «Північний потік-2», стверджуючи, що це «послабить» довіру до США і «зрештою завдасть шкоди трансатлантичній єдності». Про це повідомляє американське видання Axios з посиланням на конфіденційний документ, який мають у розпорядженні журналісти.

У документі йдеться, що газопровід наразі «не становить загрози для України, доки гарантовано розумний транзит газу». Також зазначається, що можливі санкції США проти «Північного потоку-2» можуть стати «перемогою Путіна», оскільки вони спричинять розлад між західними союзниками.

Крім цього, у документі наголошується, що Берлін «рішуче налаштований виконувати спільну угоду США та Німеччини щодо підтримки України, енергетичної безпеки та наших кліматичних цілей» від 21 липня, щоб зміцнювати як українську, так і європейську енергетичну безпеку та «стримувати Росію від зловживання газопроводом в агресивних політичних цілях».

Серед кроків, на які готова піти Німеччина задля обмеження агресивної політики РФ, – «сильні публічні заяви», які засуджують поведінку Росії, «оцінка» призупинення майбутніх політичних зустрічей і перегляд можливих обмежень щодо майбутніх російських проєктів з викопного палива, крім «Північного потоку-2».

У Берліні запевнили, що «беруть активну участь у процесі визначення варіантів додаткових обмежувальних заходів» на рівні ЄС, однак деталей щодо цього не уточнили.

Водночас неназваний радник президента Володимира Зеленського зазначив Axios, що Україна «шокована, засмучена і спантеличена» зусиллями Німеччини щодо порятунку «найнебезпечнішого геополітичного проєкту Росії».

Напередодні видання The Hill повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена перешкоджає посиленню санкцій проти «Північного потоку-2», оскільки Сполучені Штати не хочуть ризикувати відносинами з Німеччиною.

МВФ оцінює втрати України від запуску «Північного потоку-2» в $1,2 млрд на рік до 2024 року, доки діє нинішній контракт із «Газпромом» на транзит.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті