Німеччина закликає США не вводити нові санкції проти «Північного потоку-2» – ЗМІ
Берлін стверджує, що санкції послаблять довіру до США і «завдадуть шкоди трансатлантичній єдності»

Уряд Німеччини закликав членів Конгресу США не запроваджувати нові санкції проти газопроводу «Північний потік-2», стверджуючи, що це «послабить» довіру до США і «зрештою завдасть шкоди трансатлантичній єдності». Про це повідомляє американське видання Axios з посиланням на конфіденційний документ, який мають у розпорядженні журналісти.
У документі йдеться, що газопровід наразі «не становить загрози для України, доки гарантовано розумний транзит газу». Також зазначається, що можливі санкції США проти «Північного потоку-2» можуть стати «перемогою Путіна», оскільки вони спричинять розлад між західними союзниками.
Крім цього, у документі наголошується, що Берлін «рішуче налаштований виконувати спільну угоду США та Німеччини щодо підтримки України, енергетичної безпеки та наших кліматичних цілей» від 21 липня, щоб зміцнювати як українську, так і європейську енергетичну безпеку та «стримувати Росію від зловживання газопроводом в агресивних політичних цілях».
Серед кроків, на які готова піти Німеччина задля обмеження агресивної політики РФ, – «сильні публічні заяви», які засуджують поведінку Росії, «оцінка» призупинення майбутніх політичних зустрічей і перегляд можливих обмежень щодо майбутніх російських проєктів з викопного палива, крім «Північного потоку-2».
У Берліні запевнили, що «беруть активну участь у процесі визначення варіантів додаткових обмежувальних заходів» на рівні ЄС, однак деталей щодо цього не уточнили.
Водночас неназваний радник президента Володимира Зеленського зазначив Axios, що Україна «шокована, засмучена і спантеличена» зусиллями Німеччини щодо порятунку «найнебезпечнішого геополітичного проєкту Росії».
Напередодні видання The Hill повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена перешкоджає посиленню санкцій проти «Північного потоку-2», оскільки Сполучені Штати не хочуть ризикувати відносинами з Німеччиною.
МВФ оцінює втрати України від запуску «Північного потоку-2» в $1,2 млрд на рік до 2024 року, доки діє нинішній контракт із «Газпромом» на транзит.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].