Німеччина на чолі з Меркель блокувала поставки в Україну зброї – міністр оборони
Україні доведеться купувати зброю через посередників

Новий міністр оборони України Олексій Резніков звинуватив Німеччину у блокуванні постачання зброї Києву через НАТО, незважаючи на попередження США про можливе військове вторгнення російських військ, пише Financial Times.
Резніков повідомив виданню, що Берлін минулого місяця наклав вето на закупівлю Україною протитанкових гвинтівок та протиснайперських систем через агентство закупівель НАТО. Пізніше Німеччина пом'якшила перший пункт, віднісши протитанкові гвинтівки до категорії нелетальної зброї.
«Вони будують газопровід «Північний потік 2» [з Росією] і водночас блокують поставки нам оборонного озброєння. Це дуже несправедливо», – сказав Резніков.
Союзники побоюються, що постачання зброї Україні може бути розцінене президентом Росії Владіміром Путіним як провокація чи навіть привід для ескалації конфлікту. Україна терміново намагається придбати протиракетні та зенітні системи, засоби радіоелектронної боротьби та обладнання для кіберзахисту.
Враховуючи блокування Німеччиною закупівель летального озброєння – позицію, зайняту колишнім урядом Ангели Меркель, – Резніков сказав, що Україна в такому випадку купуватиме зброю за допомогою двосторонніх угод із союзниками, включаючи США, Великобританію, Литву та Францію.
Позиція нового уряду Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцем щодо поставок зброї поки що не зрозуміла. Міністерство економіки Німеччини, яке відповідає за затвердження експорту зброї або вето, відмовилося від коментарів.
У травні Роберт Хабек, лідер «зелених», а нині міністр економіки у правлячій коаліції, заявив, що прохання України щодо надання оборонної зброї «важко заперечувати».
Резніков відзначив, що він у «дуже оптимістичному настрої» щодо отримання ракет та іншого оборонного озброєння від США та інших західних спонсорів після переговорів з колегами.
Він наголосив, що стратегія західних союзників не протистояти Путіну з позиції сили помилкова.
«Не провокувати Росію – ця стратегія не працює і не працюватиме», – сказав він, нагадавши, що Москва вторглася до Грузії після того, як Берлін та Париж заблокували шлях цій країні до вступу в НАТО у 2008 році.
За оцінками Києва, вздовж кордонів України зараз розміщено близько 100 000 російських військовослужбовців – аналогічно до нарощування російських військ навесні та влітку. За словами Резнікова, у той час як Москва будувала табори для 175 000 людей, за оцінками США, багато наметів виявилися порожніми.
За його словами, конфлікт обернеться катастрофою для Європи: мільйони українців, ймовірно, втечуть до ЄС, а величезний експорт зерна України опиниться під загрозою.
«У Росію повертатиметься багато трун», – сказав він, додавши, що вторгнення ознаменує «кінець нинішнього світу» і відкриє «нову еру» без міжнародних правил.
Видання Bild, на яке посилається «Європейська правда», також написало про те, що уряд Меркель місяцями блокував поставки в Україну зброї. Також вони переконали зайняти таку позицію Нідерланди, «бо уряд Меркель не хотів створювати враження, ніби він єдиний, хто виступає проти продажу».
Наприкінці листопада Німеччина зняла вето із протидронної зброї EDM4S-UA. Україна отримає десять із 20 екземплярів у грудні 2021 року. Але блокада Німеччиною гвинтівок зі США продовжується, стверджує видання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].