Українські банки почали прибирати кешбеки з карток

Українські банки почали прибирати кешбеки з карток

Кешбек зникає з дебетових карток, кредитних зміни не стосуються

Українські банки почали прибирати кешбеки з карток
Фото: pixabay.com

Що сталося. Після скорочення в листопаді внутрішньодержавних міжбанківських комісій (інтерчейнджу) банки почали переглядати кешбеки.

Джерело. Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Коли все буде cashless: як найближчим часом розвиватимуться безготівкові платежі в Україні», організованого «Фінансовим клубом».

Що це означає. З дебетових карток вже прибирають кешбек. Кредитних карток ці зміни не стосуються.

Коментар. «Ітерчейндж в більшості банків був основним джерелом фінансування кешбеків. І в асоціації, і в Національному банку виступали проти законодавчого регулювання комісії інтерчейндж. Вдалося уникнути ухвалення відповідного закону», – сказала голова Ради Національного антикорупційного бюро Олена Коробкова.

Деталі. За словами голови правління ТАСкомбанку Артура Муравицького, влітку наступного року, за наступної хвилі зниження інтерчейнджу, прийматиметься рішення про введення за дебетовими картками певної фіксованої плати за обслуговування – щомісячної або щорічної.

Член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко впевнений, що банки шукатимуть нові інструменти заохочення клієнтів замість втрачених кешбеків.

«Ми подивилися, як на це реагувала Європа. Є три інструменти. Перший – встановлення «кепів», тобто максимальної суми кешбеків, яка може бути виплачена клієнту протягом місяця. Другий інструмент – це зниження рівня кешбеків. І третій рівень – це перенесення кешбеків або їхнє збільшення на боці кредитних карток. Тобто там, де є додаткова маржа в банках за рахунок використання клієнтами кредитних коштів. Є ще четвертий інструмент – введення щомісячних комісій за карткою», – розповів Олег Клименко.

Бекграунд. Віртуальний monobank знизив кешбек та нарахування миль на 25% через зниження розміру (нтерчейнджу до 1,2%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло