Ситуація з проходженням опалювального сезону стабільна – засідання координаційного енергетичного штабу

Ситуація з проходженням опалювального сезону стабільна – засідання координаційного енергетичного штабу

Шмигаль: тарифи й ціни залишаться незмінними протягом усього опалювального сезону

Ситуація з проходженням опалювального сезону стабільна – засідання координаційного енергетичного штабу
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Відбулося засідання координаційного енергетичного штабу за участю президента Володимира Зеленського щодо ситуації в енергетичній сфері та проходження опалювального сезону.

Джерело. Про це йдеться на сайті ОП.

Деталі. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що на сьогодні ситуація в енергетиці є стабільною та контрольованою, хоча і напруженою, як і в попередні опалювальні сезони. Наразі вона ускладнена енергетичною кризою у Європі.

Уряд і Міністерство енергетики скоординували роботу з операторами енергетичного ринку, НЕК «Укренерго» та НКРЕКП для врегулювання ситуації з нестачею вугілля на складах окремих ТЕС і ТЕЦ.

Шмигаль додав, що на засіданні координаційного енергетичного штабу були розглянуті інші потенційні ризики проходження опалювального сезону. На цей час законтрактовані постачання імпортного вугілля морем на грудень і січень та розпочато відповідну роботу для забезпечення постачань на лютий і березень. 

«Україна буде з теплом і світлом. Тарифи й ціни залишаються незмінними протягом усього опалювального сезону», – наголосив прем'єр-міністр.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко зазначив, що в країні достатні запаси газу:

«Наразі у наших сховищах – понад 15 млрд кубометрів газу. Зазначений обсяг більший, ніж середній показник у 2014-2018 роках. НАК «Нафтогаз України» має достатній обсяг газу, щоб забезпечити потреби населення, бюджетних організацій, закладів охорони здоров'я, а також інших споживачів».

Бекграунд. Нагадаємо, що Україна збільшила запаси вугілля на 100 000 тонн і продовжить нарощувати їх приблизно на 300 000 тонн на місяць.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло