Європейські маркети відмовляються від бразильської яловичини через вирубку лісів Амазонії
Схему називають «відмиванням великої рогатої худоби» і її використовують для того, щоб приховати походження тварин

Sainsbury's, Carrefour, Lidl та інші мережі європейських супермаркетів бойкотують яловичину найбільшого у світі виробника м'яса JBS SA, повідомляє Reuters.
Кілька мереж супермаркетів заявили, що заборонять бразильську яловичину через її зв'язок із незаконною вирубкою тропічних лісів Амазонії.
Як повідомляє агентство, серед мереж, які взяли на себе зобов'язання прибрати зі своїх полиць яловичину бразильського походження, є кілька відомих імен, зокрема Sainsbury's (Великобританія), Lidl (Німеччина), Carrefour (Бельгія), Delhaize (Бельгія) та Albert Heijn (велика мережа супермаркетів у Нідерландах).
Багато продуктів, яких торкнеться заборона, виробляє JBS SA – найбільший у світі виробник м'яса. Рішення про заборону було прийнято після розслідування, опублікованого бразильським некомерційним виданням Repórter Brasil, в якому стверджується, що JBS побічно отримувала яловичину від корів, що пасуться на території незаконно вирубаних лісів.
Компанія JBS відстоювала свою позицію, заявивши, що вона «категорично проти незаконної вирубки лісів» і заблокувала понад 14 000 постачальників за недотримання її стандартів. Також представники компанії додали, що розслідування згадало лише 5 із 77 000 прямих постачальників. JBS додає, що моніторинг непрямих постачальників у ланцюжку постачання компанії є складним завданням, але вона прагне налагодити цей процес до 2025 року.
У кожному супермаркеті заборона діятиме по-різному. Мережа Sainsbury's, яка заявляє, що 90% її яловичини надходить із Великобританії та Ірландії, перестане закуповувати яловичину під приватною торговою маркою із Бразилії.
Auchan France прибере з полиць в'ялену яловичину JBS, а Carrefour та Delhaize приберуть в'ялену яловичину американської компанії Jack Link, яка має спільне з JBS підприємство з виробництва в'яленого м'яса.
Lidl припинить продаж усієї яловичини з Південної Америки з 2022 року, а Albert Heijn відмовиться від усієї бразильської яловичини.
У м'ясного гіганта JBS є два способи отримання корів для м'яса: прямі постачальники та непрямі постачальники. Від прямих постачальників JBS отримує худобу з ферм повного циклу, де тварини вирощуються від народження до забою, а потім відправляються на бійні JBS.
Що стосується непрямих постачальників, їхня худоба народжується і вирощується, а потім продається на іншу ферму або на бійню. Таким чином, стає неможливо відслідкувати, чи було вирощено корову на землі, де незаконно вирубали ліс.
Цю схему також називають «відмиванням великої рогатої худоби» і вона використовується для того, щоб приховати походження тварин.
Компанія JBS щороку заробляє $50 млрд і причетна до широкого спектру скандалів крім зв'язку з незаконною вирубкою лісів (якій компанія обіцяла покласти край більше десяти років тому) – починаючи зв'язками з ранчо, де використовується рабська праця та помічені порушення умов утримання тварин, та закінчуючи підкупом політиків та картельними змовами.
Тропічні ліси Амазонії – це найбільший тропічний ліс у світі, і темпи його вирубки прискорилися з того часу, як у 2019 році до влади прийшов президент Жаїр Болсонару, який скасував низку заходів щодо захисту довкілля. У період із серпня 2020 року до липня 2021 року вирубка лісів досягла піку за 15 років, при цьому було втрачено 8 224 квадратних миль лісу. Більшість земель була розчищена для тваринницьких ферм.
Нагадаємо, в Іспанії мають відкрити першу в світі ферму восьминогів, експерти попереджають, що це негуманно і «неправильно».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].