В Іспанії мають відкрити першу в світі ферму восьминогів, експерти попереджають, що це «неправильно»

В Іспанії мають відкрити першу в світі ферму восьминогів, експерти попереджають, що це «неправильно»

Дослідники стурбовані тим, що утримування восьминогів у маленьких клітках призведе до канібалізму

В Іспанії мають відкрити першу в світі ферму восьминогів, експерти попереджають, що це «неправильно»
фото DR

Перша у світі ферма з вирощування восьминогів може зʼявитися в Іспанії. Вона продаватиме тварин, вирощених в неволі, з 2023 року та зможе виробляти 3000 тонн м'яса восьминогів на рік.

Іспанська компанія Nueva Pescanova Group планувала будівництво цієї ферми вже давно, але не розкривала, як виглядатиме ферма.

Після 10 років досліджень Nueva Pescanova виростила 50 восьминогів в неволі і планує збільшити виробництво наступного року.

Повідомляється, що компанія інвестує понад 50 млн євро у будівництво об'єкту на Канарських островах. І, ймовірно, мʼясо восьминога буде постачатися на міжнародні ринки для задоволення попиту в Австралії, Китаї, Італії та інших країнах.

Однак не тільки борці за права тварин висловили незгоду з утриманням восьминогів у неволі, а й багато вчених і дослідників морської фауни попереджають, що це неетично, пише PlantBased News.

Це пов'язано з перешкодами, пов'язаними з вирощуванням восьминогів у таких масштабах у неволі.

Хоча Nueva Pescanova запевняє, що вона «прагне» знизити попит на вилов дикого восьминога в океанах, експерти стверджують, що це не завадить рибалкам і далі продовжувати їх вилов.

Доктор Елен Лара, дослідник у Compassion In World Farming, пояснила виданню, що утримувати восьминогів у клітках «неправильно».

З точки зору біології восьминоги – «складні» тварини з великим і добре розвиненим мозком, їх вважають дуже розумними.

У дослідницькій роботі під назвою «Справа проти восьминога» група професорів описує «виключні здібності» тварин, від складної нервової системи до неймовірної пам'яті.

Автори попереджають, що будівництво ферми викликає занепокоєння, оскільки мало що відомо про те, як забезпечити благополуччя цих тварин в неволі. Відомо, що восьминоги дуже територіальні тварини (захищають свою територію), і якщо вони утримуються надто близько, вони можуть з'їсти один одного.

І «системи інтенсивного вирощування, ймовірно, будуть пов'язані з високим рівнем смертності та підвищеною агресивністю», – додають вчені.

Забезпечення достатньої кількості риби для годування восьминогів на фермах також створює певні проблеми, оскільки запаси риби в океані вже вичерпуються.

Нагадаємо, в Італії прийняли «історичну» заборону хутрових ферм, останні з них закриються через 6 місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло