«Омікрон» може витіснити «дельту» і пом’якшити перебіг пандемії – вчені
Вчені вважають, що новий штам омікрон підвищує імунітет до дельта-штаму

Дослідники з Південної Африки виявили, що у людей, інфікованих штамом омікрон, розвивається підвищений імунітет до варіанту дельта.
Такий висновок було зроблено за підсумками нового дослідження, проведеного в Африканському науково-дослідному інституті охорони здоров'я в Дурбані за участю 33 вакцинованих та невакцинованих людей, передає Голос Америки.
Вчені виявили, що приблизно через два тижні після зараження новим штамом імунітет проти «омікрону» зростає у 14 разів, а імунітет проти «дельти» – у 4,4 рази.
Вчені відзначають, що імунітет особливо сильно підвищується у тих, хто зробив щеплення.
Один із авторів дослідження, Алекс Сігал, написав у Твіттері, що, якщо «омікрон» справді виявиться «менш патогенним», як вважають зараз, це допоможе витіснити «дельту» та суттєво знизити вплив COVID-19 на повсякденне життя.
Результати дослідження, які ще не пройшли рецензування, були відправлені до медичного журналу MedRxiv.
Більш раннє дослідження, проведене в ПАР, показало, що при зараженні «омікроном» ризик госпіталізації та важкої форми захворювання є нижчим порівняно з «дельтою».
Штам «омікрон» був вперше виявлений на півдні Африки і згодом швидко поширився по всьому світу.
Між тим стало відомо, що кількість нових заражень коронавірусом за добу в світі досягла нового рекорду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].