Регулятор, з яким конфліктує Маск, переніс випробувальний політ Starship аж до весни

Регулятор, з яким конфліктує Маск, переніс випробувальний політ Starship аж до весни

Маск вважає, що FAA гальмує розвиток космонавтики

Регулятор, з яким конфліктує Маск, переніс випробувальний політ Starship аж до весни
фото DR

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) ще як мінімум два місяці буде оцінювати безпеку програми SpaceX з орбітальних запусків надважкої ракети Starship з космодрому SpaceX в Бока-Чіка, штат Техас. Без цього дозволу компанія Ілона Маска не зможе перейти до наступної фази випробувань корабля, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Space News.

Рішення комісії було відкладено через надто велику кількість зауважень, а також дискусій та консультацій із фахівцями, пояснили у FAA. Управління планує опублікувати остаточний висновок 28 лютого 2022 року.

Регулятор отримав понад 18 000 коментарів від громадськості на чорновий варіант звіту, опублікований у вересні. SpaceX намагалася відповісти на зауваження та питання під наглядом FAA, а в жовтні відбулися два відкриті слухання, на яких обговорювалися подробиці планів SpaceX та їх потенційна шкода для довкілля.

Думки громадськості розділилися. Одні виступали на підтримку запусків і вказували на те, що жодних негативних наслідків для довкілля поки що немає, а економічна користь для штату та для розвитку національної космічної програми є. Інші не згодні з такою оцінкою і наводять в якості доказу шкоди від запусків ракет скорочення чисельності жовтоногого зуйка – вимираючого виду птахів.

Затримка з остаточним висновком з цього питання означає для компанії неможливість продовжувати випробування Starship та ракети-носія Super Heavy з майданчика у Бока-Чіка. Отже, терміни перших запусків – попередньо намічені на січень чи лютий наступного року – будуть перенесені. Причому немає жодних гарантій, що новий дедлайн не буде знову відтермінований.

Перенесення цього питання зсувають графік розробки важкого корабля Starship мінімум на 5 місяців.

У Маска давній конфлікт із FAA – він вважає, що повноваження регулятора надмірні і що його дріб'язкові вимоги стримують розвиток приватної космонавтики загалом у США та програму створення важкого космічного корабля SpaceX зокрема.

«З такими законами ми ніколи не доберемося до Марса», – писав глава SpaceX у Твіттері.

Тим часом Ілон Маск на хвилі оптимізму назвав крайні терміни, коли він доставить людей на Марс за допомогою цього ж таки важкого космічного корабля Starship.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло