Українці, які заснували сервіс перевірки правопису Grammarly, стали мільярдерами
За оцінкою Forbes, статки кожного з них тепер становлять $4 млрд

Після того, як сервіс Grammarly, створений вихідцями з України, залучив $200 млн інвестицій, що стало найбільшим раундом фінансування в історії компанії, та з урахуванням попередніх раундів ($110 млн у 2017 році та $90 млн у 2019-му) її оцінка зросла до $13 млрд.
Це вивело компанію у статус не просто «однорогів», а «декакорнів» (від англійського unicorn – «єдиноріг» та латинського deca – «десять»), тобто компаній, оцінка яких перевищує $10 млрд.
Після рекордного для компанії інвестиційного раунду двоє її засновників, Максим Литвин та Олексій Шевченко стали доларовими мільярдерами ― за оцінкою Forbes, статки кожного з них тепер становлять $4 млрд.
Як підрахував Forbes, Литвину та Шевченку зараз належить по 35% Grammarly, близько 22 % належить інвесторам. Як повідомив українському Forbes представник компанії, у третього засновника, розробника Дмитра Лідера – 1%.
Штаб-квартира компанії Grammarly знаходиться в Кремнієвій долині, а відділення є в Нью-Йорку, Ванкувері та Києві – в українському офісі працюють 270 співробітників, загалом же в проекті задіяно 760 співробітників.
Сервісом перевірки англійського правопису користуються зараз, за даними компанії, 30 млн людей щодня, серед корпоративних клієнтів – Zoom, Cisco та Dell.
Принцип роботи Grammarly полягає у пошуку граматичних та стилістичних помилок в англомовних текстах за допомогою штучного інтелекту. Помилки користувачів він виявляє у режимі реального часу, рекомендує виправлення, пояснює та радить, як не допустити їх у майбутньому. Спочатку сервіс був призначений для студентів, але зараз аудиторія Grammarly набагато ширша – його включають до списків найкорисніших інструментів для підприємців, фрілансерів, сценаристів та ін.
Щоб користуватися Grammarly, потрібно встановити розширення, яке доступне як веб-редактор, програму для Windows і Mac, розширення для Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, програму для iPad, мобільну клавіатуру для iOS і Android, надбудову для Microsoft Office.
Компанія працює за моделлю фріміум – базова версія сервісу безкоштовна, а платним підписникам доступні додаткові послуги, такі як перевірка стилю – щоб ваш лист не здався одержувачеві надто легковажним або, навпаки, надто формальним.
За даними компанії DataIntelo, у 2018 році обсяг ринку перевірки текстів оцінювався у $1,2 млрд, а до 2028-го він зросте на 28%.
Сервіси D&B та Owler оцінюють річний виторг Grammarly в діапазоні $60-70 млн. Сама компанія фінансових показників не розкриває.
Преміум-підписка коштує від $12 до $30 на місяць для фізичних осіб та $12,50 на місяць за користувача для юридичних.
Нагадаємо, Grammarly досягла оцінки в $13 млрд після нового інвестиційного раунду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].