МФВ попередив країни, що розвиваються, про знецінення їх валют через дії ФРС

МФВ попередив країни, що розвиваються, про знецінення їх валют через дії ФРС

Експерти рекомендують їм «діяти швидко, дозволити валюті знецінитися та підвищити базові відсоткові ставки»

МФВ попередив країни, що розвиваються, про знецінення їх валют через дії ФРС
фото DR

Країнам, що розвиваються, таким як Бразилія, ПАР та Росія, слід готуватися до підвищення відсоткових ставок у США, що призведе до несприятливих наслідків для їх економік. Про це йдеться у повідомленні Міжнародного валютного фонду, опублікованому на його сайті, пише Forbes.

Експерти МВФ зазначили, що прискорене посилення американської грошової політики «може потрясти фінансові ринки та погіршити фінансове становище у всьому світі».

«Такий розвиток подій може супроводжуватися уповільненням попиту і торгівлі в США і може призвести до відтоку капіталу і знецінення валют на ринках, що розвиваються», – йдеться в повідомленні.

При цьому ймовірність того, що Федрезерв США піде на підвищення ставок, підвищуватиметься зі зростанням інфляції, спричиненої збільшенням зарплат та перебоями з постачанням, зазначив МВФ. У випадку ж, якщо інфляція і підвищення ставок у США залишаться в рамках очікувань, наслідки для економік, що розвиваються, будуть більш сприятливими, зазначила організація.

«Незважаючи на прогнозоване продовження відновлення світової економіки в цьому та наступному роках, ризики залишаються підвищеними через інтенсивність пандемії. Враховуючи ризик того, що це може збігтися з швидшим посиленням заходів ФРС, країнам з економікою, що розвивається, слід підготуватися до економічної турбулентності», – заявили експерти фонду.

Ведучи мову про можливі способи протидії економічній нестабільності, вони рекомендували країнам із підвищеним інфляційним тиском та слабкими інститутами «діяти швидко, дозволити валюті знецінитися та підвищити базові відсоткові ставки».

Як повідомлялося, МВФ оцінив втрати України від запуску «Північного потоку-2» в $1,2 млрд на рік до 2024 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло