Інфляція зростає: Угорщина ввела держрегулювання цін на шість продуктів харчування

Інфляція зростає: Угорщина ввела держрегулювання цін на шість продуктів харчування

Методом втручання у ціноутворення продуктів угорська влада сподівається боротися з інфляцією

Інфляція зростає: Угорщина ввела держрегулювання цін на шість продуктів харчування
фото Shutterstock

За три місяці до парламентських виборів прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про запровадження державного регулювання цін на шість продуктів харчування.

«Сьогодні ми вирішили, що втрутимось у ціноутворення шести продуктів: цукру-піску, пшеничного борошна, соняшникової олії, свинячих окістів, курячих грудок та коров'ячого молока 2,8-відсоткової жирності», – заявив Орбан у відеозверненні, оприлюдненому в його акаунті Facebook, передає Deutsche Welle.

Як зазначив Орбан, ціни на згадані шість продуктів харчування мають повернутися на рівень 15 жовтня 2021 року. Це рішення набирає чинності на початку лютого. У листопаді минулого року річний рівень інфляції в Угорщині становив 7,4%. Це максимальне значення протягом останніх 15 років.

За даними угорського статистичного відомства на листопад, ціни в країні зросли за рік на 6%. Пшеничне борошно подорожчало навіть більш ніж на 20%, а олія – майже на 27%.

Раніше про реалізацію програми «Антиінфляційний щит», спрямованої на компенсацію втрат від інфляції для населення, оголосила і Польща.

Польська Рада з кредитно-грошової політики з 11 січня підвищила відсоткові ставки на 0,5%, внаслідок чого базова відсоткова ставка Національного банку Польщі збільшилася з 1,75% до 2,25%. Таким чином, польський Центробанк вчетверте за останні чотири місяці підвищив базову відсоткову ставку.

Цей інструмент грошово-кредитної політики Центробанку вважається засобом заборони зростання цін. Ціль полягає в тому, щоб кількість кредитів і, отже, кількість грошей в обігу зменшилася.

Останнім часом інфляція у Польщі невпинно зростає. За даними польського статистичного відомства, у жовтні ціни в країні зросли на 6,8 відсотка, а у листопаді – на 7,8 відсотка.

Як повідомлялося, у Польщі ціни на електроенергію і газ зросли найвище за 20 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло