Інфляція зростає: Угорщина ввела держрегулювання цін на шість продуктів харчування
Методом втручання у ціноутворення продуктів угорська влада сподівається боротися з інфляцією

За три місяці до парламентських виборів прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про запровадження державного регулювання цін на шість продуктів харчування.
«Сьогодні ми вирішили, що втрутимось у ціноутворення шести продуктів: цукру-піску, пшеничного борошна, соняшникової олії, свинячих окістів, курячих грудок та коров'ячого молока 2,8-відсоткової жирності», – заявив Орбан у відеозверненні, оприлюдненому в його акаунті Facebook, передає Deutsche Welle.
Як зазначив Орбан, ціни на згадані шість продуктів харчування мають повернутися на рівень 15 жовтня 2021 року. Це рішення набирає чинності на початку лютого. У листопаді минулого року річний рівень інфляції в Угорщині становив 7,4%. Це максимальне значення протягом останніх 15 років.
За даними угорського статистичного відомства на листопад, ціни в країні зросли за рік на 6%. Пшеничне борошно подорожчало навіть більш ніж на 20%, а олія – майже на 27%.
Раніше про реалізацію програми «Антиінфляційний щит», спрямованої на компенсацію втрат від інфляції для населення, оголосила і Польща.
Польська Рада з кредитно-грошової політики з 11 січня підвищила відсоткові ставки на 0,5%, внаслідок чого базова відсоткова ставка Національного банку Польщі збільшилася з 1,75% до 2,25%. Таким чином, польський Центробанк вчетверте за останні чотири місяці підвищив базову відсоткову ставку.
Цей інструмент грошово-кредитної політики Центробанку вважається засобом заборони зростання цін. Ціль полягає в тому, щоб кількість кредитів і, отже, кількість грошей в обігу зменшилася.
Останнім часом інфляція у Польщі невпинно зростає. За даними польського статистичного відомства, у жовтні ціни в країні зросли на 6,8 відсотка, а у листопаді – на 7,8 відсотка.
Як повідомлялося, у Польщі ціни на електроенергію і газ зросли найвище за 20 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].