Держдеп США обговорив можливості покриття постачання газу з РФ у разі конфлікту

Держдеп США обговорив можливості покриття постачання газу з РФ у разі конфлікту

Переговори з енергетичними компаніями провів старший радник з енергетичної безпеки Амос Хохштейн

Держдеп США обговорив можливості покриття постачання газу з РФ у разі конфлікту
Фото: pixabay.com

Що сталося. Співробітники Держдепартаменту США через ризик нападу РФ на Україну провели переговори з кількома міжнародними енергетичними компаніями щодо планів постачання природного газу в Європу.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Деталі. Представники Держдепартаменту звернулися до компаній, щоб запитати, чим можна було б компенсувати постачання російського газу до Європи у разі конфлікту. Компанії повідомили урядовцям США, що постачання газу обмежені і ресурсів не вистачить, щоб покрити постачання із Росії.

Зазначається, що переговори з енергетичними компаніями провів старший радник з енергетичної безпеки Амос Хохштейн.

За словами джерел видання, американські чиновники цікавилися, чи здатні енергетичні компанії збільшити постачання та чи можуть розширити обсяги експорту. Водночас зазначили, що Держдепартамент не просив компанії збільшувати обсяги виробництва.

Прессекретар Ради національної безпеки США не коментував дискусії з енергетичними компаніями, але підтвердив, що планування на випадок надзвичайних ситуацій триває. І додав:

«Оцінка потенційних побічних ефектів і пошук шляхів їх зменшення – це належне управління та стандартна практика».

Бекграунд. Нагадаємо, що в Сенаті США не вистачило голосів для підтримки законопроєкту, який мав примусити президента США Джо Байдена накласти санкції на російський газопровід «Північний потік-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло