Влада Великобританії запускає кампанію проти шифрування в месенджерах

Влада Великобританії запускає кампанію проти шифрування в месенджерах

Головний посил кампанії – боротися з експлуатацією дітей

Влада Великобританії запускає кампанію проти шифрування в месенджерах
фото Pixaby

Уряд Великобританії замовив масштабну PR-акцію проти наскрізного шифрування в месенджерах і готовий витратити на це півмільйона фунтів. Ключова мета – мобілізувати громадську думку проти рішення Facebook зашифрувати листування в Messenger, пише The Bell з посиланням на журнал Rolling Stone.

Згідно з документами, які вивчила редакція, влада Великобританії найняла рекламне агентство M&C Saatchi, яке прославилося гаслом «Labour isn't working» («Лейборизм не працює»). Кампанія має стартувати вже у січні.

У заяві МВС країни йдеться, що це потрібно для того, щоб «об'єднати багато організацій, які поділяють наше занепокоєння щодо впливу наскрізного шифрування на нашу здатність забезпечувати безпеку дітей».

Просуватиметься головний аргумент: без шифрування владі простіше боротися з експлуатацією дітей в інтернеті.

Кампанія буде тиснути на почуття британців, випливає з опису однієї з акцій. У ній дорослий і дитина (обидва – актори) поміщені у скляний короб, при цьому дорослий «хтиво» поглядає на дитину, скло поступово чорніє і спостерігачеві перестає бути видно, що відбувається всередині. Також планується, що в громадських місцях будуть встановлені цифрові лічильники, які підрахують до 14 млн людей протягом 24 годин – це кількість інцидентів потенційної експлуатації, яка, на думку уряду, може бути пропущена через шифрування месенджерів.

У презентації зазначається, що «деякі платформи обміну повідомленнями, включаючи WhatsApp», вже використовують наскрізне шифрування, але мають виступити проти його розширення.

МВС країни повідомило, що «згідно з поточними планами на цю кампанію виділено близько 534 000  фунтів стерлінгів ($730 000 )». Однією з ключових цілей буде «змусити Facebook оцінити свою відповідальність».

Наскрізне шифрування вже вбудоване в багато основних програм для обміну повідомленнями: WhatsApp (що належить Facebook) використовує його за замовчуванням, як і iMessage від Apple, а також така опція є у Signal та Telegram.

Раніше повідомлялося, що уряди країни закликають Facebook відмовитись від ідеї впровадження наскрізного шифрування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло