Вежі 5G поблизу аеропортів викличуть «катастрофічну» кризу і скасування рейсів – авіакомпанії США

Вежі 5G поблизу аеропортів викличуть «катастрофічну» кризу і скасування рейсів – авіакомпанії США

Проблема може призвести до затримки або скасування до 1100 рейсів

Вежі 5G поблизу аеропортів викличуть «катастрофічну» кризу і скасування рейсів – авіакомпанії США
фото Pixaby

Керівництво великих пасажирських і вантажних авіакомпаній США попередило про неминучу «катастрофічну» авіаційну кризу, викликану введенням в експлуатацію 5G-мереж компаній AT&T і Verizon, яка запланована на 19 січня.

Відповідний лист було направлено до Білого дому, Департаменту транспорту, Федерального управління цивільної авіації та Федеральної комісії з зв'язку, пише Reuters.

Побоювання авіакомпаній викликає намір операторів зв'язку запустити поблизу аеропортів 5G-мережі у C-діапазоні. Це може призвести до виведення з ладу приладів великої кількості літаків та скасування рейсів.

У листі наголошується, що запуск 5G-мереж поблизу аеропортів може призвести до того, що «десятки тисяч американців не зможуть повернутися вчасно з-за кордону», а також це викличе «хаос» на внутрішніх рейсах США. З такою оцінкою положення погодилися глави American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, Southwest Airlines та ін.

За оцінками авіакомпаній, проблема може призвести до затримки або скасування до 1100 рейсів і торкнеться близько 100 000  пасажирів на внутрішніх та міжнародних рейсах.

Авіакомпанії пропонують операторам, які займаються впровадженням 5G-мереж, організувати буферні зони поблизу аеропортів шириною приблизно 3,2 км від злітно-посадкових смуг.

Представники AT&T і Verizon поки що утримуються від коментарів з цього питання.

Раніше оператори зв'язку заявляли, що розгортання 5G-мереж у C-діапазоні вже було здійснено приблизно в 40 країнах і ніде не виникло жодних проблем з авіаперевезеннями.

Нагадаємо, європейські і британські регулятори вважають, що 5G не несе загрози для авіації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло