Сенат США розробив новий проект санкцій – проти особисто Путіна, Абрамовича і Дерипаски

Сенат США розробив новий проект санкцій – проти особисто Путіна, Абрамовича і Дерипаски

Документ отримав назву «Законопроект про відповідальність Путіна»

Сенат США розробив новий проект санкцій – проти особисто Путіна, Абрамовича і Дерипаски
фото Shutterstock

Після того, як Сенат не підтримав законопроект сенатора-республіканця Теда Круза з безумовними санкціями проти газопроводу «Північний потік 2», опубліковано інший санкційний законопроект проти Росії, який запропонував конгресмен-республіканець Джим Бенкс, пише The Washington Post.

Законопроект Круза демократи провалили, оскільки він прямо підривав відносини США та Німеччини, куди приходить російський газопровід. Законопроект Бенкса, представлений Конгресу, ближчий до підтриманого Білим домом, але також ще не прийнятого законопроекту демократа Боба Менендеса з особистими санкціями проти Путіна.

Документ отримав назву «Законопроект про відповідальність Путіна» (Putin Accountability Act). Він передбачає:

Звіт про статки та джерела доходів президента Путіна та членів його сім'ї, «а також Аліни Кабаєвої». Наголошується, що він має бути опублікований у повністю відкритому вигляді.

Визнання підтримуваних Росією сил на Донбасі міжнародними терористами та визнання Росії державою-спонсором тероризму.

Заборона операції з російським держборгом, санкції проти посередників, які надають послуги фінансових повідомлень російським банкам.

Санкції проти «Північного потоку 2» та пов'язаних із ним компаній.

Особисті санкції проти російських чиновників, силовиків та пропагандистів, починаючи з самого Путіна та повного складу уряду. Список включає також:

  •  мера Москви Сергія Собяніна,
  • першого заступника глави адміністрації президента Сергія Кирієнка,
  • голову ЦВК Еллу Памфілову,
  • Ігоря Сечина,
  • Олексія Міллера,
  • Андрія Костіна,
  • Геннадія Тимченка,
  • мільярдерів Романа Абрамовича, Алішера Усманова, Олега Дерипаску, Дмитра Риболовлєва, Михайла Гуцерієва та Олександра Винокурова.

Серед журналістів перераховані головний редактор RT Маргарита Сімоньян, телеведучий Володимир Соловйов та гендиректор «Першого каналу» Костянтин Ернст.

Згортання фінансування діалогу з кібербезпеки до припинення атак на відомства США, діалогу зі стратегічної стабільності – до «повного виведення всіх сил з України та припинення анексії Криму».

Законопроект під ім'ям не найвідомішого конгресмена Бенкса (але головою Republican Study Committee – найбільш консервативного об'єднання республіканців Конгресу) можна вважати вимушеною партійною альтернативою законопроекту Менендеса.

The Washington Post зазначає, що законопроект насправді непрохідний. Таким його роблять мінімум особисті санкції проти Путіна та припинення діалогу щодо стратегічної стабільності – єдиного пункту, за яким у переговорах зі США намітився прогрес.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло