СБУ: За хвилею псевдомінування стоїть РФ

СБУ: За хвилею псевдомінування стоїть РФ

Залучають громадян України до поширення хвилі

СБУ: За хвилею псевдомінування стоїть РФ
Фото: ssu.gov.ua

Що сталося. За хвилею повідомлень про нібито мінування об'єктів у всій Україні стоять спецслужби РФ, які мають намір розхитати ситуацію всередині України

Джерело. Про це повідомляє СБУ.

Деталі. «Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо чітко це усвідомлювати», – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, якщо впродовж 2021 року СБУ зафіксувала понад 1 100 свідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже понад 300. Наразі жодне не підтвердилось.

Зазначається, що з початку 2021 року встановили 313 осіб, які здійснили псевдомінування.

За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, «які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця всі можливі наслідки».

«Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. Разом з цим, вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслано користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей», – зазначається у повідомленні.

Бекграунд. Лише 12 січня правоохоронці отримали дев'ять повідомлень про мінування понад шести сотень об'єктів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло