Супутники Starlink псують кожен п'ятий знімок Паломарської обсерваторії

Супутники Starlink псують кожен п'ятий знімок Паломарської обсерваторії

Супутники відбивають сонячне світло на світанку і в сутінках і створюють смуги на фотографіях

Супутники Starlink псують кожен п'ятий знімок Паломарської обсерваторії
фото Zwicky Transient Facility

Вчені й астрономи все більше занепокоєні збільшенням кількості супутників на низькій навколоземній орбіті, які стали на заваді їх роботі. Найбільше проблем створюють апарати SpaceX Starlink, стверджують вони.

Як пише 3DNews, астрономи провели дослідження впливу супутників на якість знімків, зроблених за допомогою камер та телескопів, використавши 48-дюймовий телескоп Шмідта приватно-державного об'єднання Zwicky Transient Facility (ZTF), встановлений у Паломарській обсерваторії Каліфорнійського технологічного інституту.

Дослідження, опубліковане у науковому виданні The Astrophysical Journal Letters, зосереджено на впливі мікросупутників Starlink компанії SpaceX на астрономічні спостереження.

Ці супутники відбивають сонячне світло на світанку і в сутінках, мерехтять і створюють смуги на фотографіях – майже на кожному п'ятому знімку, зробленому під час астрономічних сутінків (період часу після заходу сонця і перед сходом Сонця), видно смуги від супутника. Астрономічні спостереження, які проводяться у цей період, переважно вистежують астероїди на околоземной орбіті.

В даний час космічне угрупування Starlink складається з близько 2000 супутників. Глава SpaceX Ілон Маск обіцяє, що до 2027 року на орбіті буде 10 000 супутників Starlink, а це означає, що практично на всіх знімках ZTF, зроблених у період астрономічних сутінків, будуть смуги від супутників.

«У 2019 році ця проблема стосувалася 0,5 % сутінкових зображень, а зараз – майже 20 %, – йдеться у заяві провідного автора дослідження доктора Пшемека Мроза з Варшавського університету. – Ми не очікуємо, що супутники Starlink вплинуть на зображення в інші періоди доби, але якщо супутникове угрупування іншої компанії з'явиться на вищих орбітах, це може викликати проблеми для спостережень і в інший час».

Нині супутники впливають приблизно на 0,1 % пікселів на зображеннях, зроблених період сутінків.

SpaceX оснастила свої нові мікро-супутники сонцезахисними козирками, що дозволило знизити яскравість світла в 4,6 рази, хоча на думку астрономів, цього недостатньо.

Команда вчених підкреслила, що цифри, зазначені в їх дослідженні, відносяться до системи ZTF, а більш чутлива апаратура, така, як обсерваторія імені Віри Рубін, що будується в Чилі, швидше за все, постраждає від супутників ще більше.

Між тим інженер Starlink розповів, скільки людей на планеті уже користуються їх супутниковим інтернетом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло