Авіакомпанії змінюють розклад рейсів в Україну, щоб скоротити час перебування

Авіакомпанії змінюють розклад рейсів в Україну, щоб скоротити час перебування

Деякі з них відмовляються від нічних стоянок у Києві

Авіакомпанії змінюють розклад рейсів в Україну, щоб скоротити час перебування
фото Ryanair

Міжнародні авіакомпанії змінюють розклад своїх рейсів, щоб скоротити перебування своїх літаків у повітряному просторі України, повідомляє агентство Bloomberg.

Найбільший у Європі лоукостер Ryanair скоротив кількість рейсів в Україну та з України, повідомила агентство прес-секретар перевізника.

«Безпека наших пасажирів та екіпажу – це наш пріоритет номер один, і ми будемо й надалі стежити за нашими графіками та вносити відповідні корективи», – йдеться у заяві Ryanair.

Представник Lufthansa розповів, що німецька авіакомпанія та її швейцарська та австрійська «дочки» (Swiss та Austrian Airlines) переставили деякі свої рейси до Києва з вечора на ранок із міркувань безпеки – це дозволяє екіпажу не залишатися на ніч в українській столиці.

Від нічної стоянки у Києві також відмовився голландський авіаперевізник KLM, повідомлялося раніше.

Польська LOT та угорська Wizz Air Holdings заявили, що продовжують виконувати прямі рейси в Україну, але готові вжити заходів у разі потреби.

«Ми уважно стежимо за ситуацією в Україні, проте ми не вносили жодних змін до нашого графіку», – сказав агентству представник Wizz.

Раніше в січні Канада рекомендувала місцевим авіакомпаніям уникати польотів у Сімферопольському та Дніпропетровському районах «через потенційний ризик, пов'язаний із посиленням військової активності на сході України».

Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) моніторить ситуацію у координації з авіаційною галуззю та Єврокомісією, повідомила агентство прес-секретар відомства.

Гендиректор Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) Віллі Уолш заявив, що IATA співпрацює з Євроконтролем, щоб гарантувати, що літаки, що літають в Україну та поруч із нею, уникали «зон потенційного конфлікту».

«У цьому регіоні в минулому були проблеми», – нагадав він 25 січня, підкресливши: «Більшість авіакомпаній значно скоротили обсяг трафіку, що проходить через цей повітряний простір, і так триває вже кілька років».

Пасажирський Boeing 777 компанії «Малайзійські авіалінії», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, було збито над окупованою сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Всі 298 чоловік, які знаходилися на борту, загинули.

Журналісти проекту Bellingcat на своєму ресурсі доводили, що лайнер був збитий ракетою, яку привезли в Донбас з Росії. До схожих висновків прийшла і міжнародна слідча група. До неї увійшли фахівці Нідерландів, України, Малайзії, Бельгії та Австралії. У червні 2019 року слідчі знайшли чотирьох людей (троє громадян Росії і один українець), які можуть бути причетні до авіакатастрофи.

Суд у справі про катастрофу рейсу MH17 розпочався 9 березня 2020 року і триває досі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло