Влада США не дозволила Lockheed Martin стати монополістом на ринку двигунів для ракет

Влада США не дозволила Lockheed Martin стати монополістом на ринку двигунів для ракет

Могли б постраждати компанії Boeing та Raytheon

Влада США не дозволила Lockheed Martin стати монополістом на ринку двигунів для ракет
фото DR

Компанія Lockheed Martin повідомила, що вона розриває угоду про придбання компанії Aerojet Rocketdyne. Домовленість була досягнута наприкінці 2020 року і передбачала поглинання Aerojet компанією Lockheed за $4,4 млрд. Однак два тижні тому Федеральна торгова комісія США (FTC) подала судовий позов проти угоди, а тому Lockheed Martin вирішили не погіршувати ситуацію і розірвати договір, пише 3DNews з посиланням на заяву компанії.

За словами представників регулятора, із покупкою Aerojet Rocketdyne компанія Lockheed отримала б можливість залишити решту оборонних підрядників без критично важливих компонентів, необхідних для створення конкуруючих ракет. Наприклад, могли б постраждати компанії Boeing та Raytheon.

Новий монополіст на ринку ракетних двигунів змусив уряд США збільшити витрати на ракетне озброєння і космічні ракетні програми. Також це безпосередньо стосується програми Artemis з повернення американців на Місяць. Двигуни для місячної ракети-носія SLS виробляє компанія Aerojet Rocketdyne.

У компанії Lockheed Martin не згодні з подібними твердженнями:

«Заплановане нами придбання Aerojet Rocketdyne принесло б користь усій галузі за рахунок більшої ефективності, швидкості та значного скорочення витрат для уряду США».

Адміністративний розгляд угоди Lockheed Martin та Aerojet Rocketdyne за досудовим позовом FTC мав розпочатися 16 червня 2022 року. У компанії Lockheed Martin вирішили розірвати угоду негайно.

Не виключено, що на це вплинули аналогічні дії FTC щодо угоди з поглинання компанії Arm компанією NVIDIA, проти чого FTC також подавала позов і це призвело до скасування угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло