Виробник зброї Remington виплатить $73 млн сім'ям жертв стрілянини у школі Сенді-Хук

Виробник зброї Remington виплатить $73 млн сім'ям жертв стрілянини у школі Сенді-Хук

Це перше рішення про відповідальність виробника зброї з 2004 року

Виробник зброї Remington виплатить $73 млн сім'ям жертв стрілянини у школі Сенді-Хук
фото Shutterstock

Американський виробник зброї Remington виплатить компенсацію обсягом $73 млн сім'ям жертв стрілянини у школі Сенді-Хук. Сторони дійшли мирової угоди в суді – це перше рішення з 2004 року, пише The Wall Street Journal.

Гроші розділять між сім'ями 9 дітей, які загинули під час стрілянини в школі Сенді-Хук у 2012 році. За мирову угоду виступили чотири страховики Remington.

«Це стане переломним моментом, коли турбота про дітей, нарешті, стала важливішою за прибутки галузі, яка зробила можливим такий жах, як Сенді-Хук. Це день відповідальності для галузі, яка досі насолоджувалась імунітетом і безкарністю, і я вдячна за це», – прокоментувала Вероніка Де Ла Роза, матір 6-річного Ноя Познера, який загинув під час стрілянини в Сенді-Хук.

Як повідомив професор Університету штату Джорджії Тімоті Літтон, це перша мирова угода на виплату компенсацій з 2004 року. У 2005 році в США ухвалили закон, що захищає виробників від відповідальності за протиправне використання їх зброї, і з того часу компенсації виплачували лише за дефекти продукції.

Родичі жертв подали позов до Remington у 2014 році, у зв’язку з тим, що стрілець Адам Ланза використав гвинтівку типу AR-15 від Bushmaster, що належить Remington.

Позивачі стверджували, що виробник порушив закон про захист споживачів, оскільки реклама цієї зброї заохочувала насильство. Наприклад, в одному з оголошень із зображенням цієї гвинтівки стверджувалося: «Вважайте, що ваша чоловіча карта перевидана».

У 2019 році Верховний суд Коннектикуту підтвердив, що через «аморальний і недобросовісний» маркетинг Remington може нести відповідальність за те, що трапилося в Сенді-Хук. Верховний суд США відмовився розглянути апеляцію виробника щодо цього рішення. Після цього Remington оголосила про банкрутство, компанію розділили та продали семи покупцям.

Президент США Джо Байден назвав цю мирову угоду «історичною». Він заявив, що Конгрес має скасувати закон, який захищає виробників зброї, оскільки вони або мають поміняти свої бізнес-моделі та допомагати боротися з насильством, або «нести фінансові витрати своєї співучасті».

«Хоча ця угода не заглушає біль того трагічного дня, вона розпочинає необхідну роботу із притягнення виробників зброї до відповідальності за виробництво бойової зброї та безвідповідальний продаж такої зброї», – сказав Джо Байден.

Професор права Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Адам Уїнклер заявив, що тепер збройова промисловість може зіткнутися з великою кількістю судових позовів, які намагаються притягти їх до відповідальності за масові розстріли.

14 грудня 2012 року у своєму будинку була вбита вчителька початкових класів Ненсі Ленза. Її застрелив власний син, 20-річний Адам Ланза. Після цього озброєний пістолетами вбивця приїхав у початкову школу на машині, що належала вбитій. Увірвавшись до будівлі, він почав стріляти з пістолетів Glock та SIG Sauer. Після прибуття поліції злочинець застрелився. Його жертвами стали 20 дітей та 7 дорослих. Всі діти були у віці 6-7 років. 14 дітей врятувала вчителька, яка сховала їх від вбивці у шкільному туалеті.

Нагадаємо, в США лобістів зброї запросили виступити на шкільному випускному перед порожніми стільцями. Вони й не запідозрили, що це фальсифікація для зйомок тематичного відео.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло