Зеленський: Україні потрібен глобальний документ з гарантіями, який підпишуть і Росія, і США
Мінські угоди, за словами президента, складені бездарно

Що сталося. Допоки Україна не є повноправним членом НАТО, потрібно укласти глобальний документ між провідними державами світу, у якому були б зафіксовані гарантії безпеки для нашої держави.
Джерело. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю «РБК-Україна».
Коментарі. «Потрібен глобальний документ. Колективом Нормандського формату ми не відбудемося. Сильні світу цього, включно зі США й Росією, сядуть і підпишуть, що є такий ось шлях. Але там має бути три-чотири-п'ять пунктів про безпеку нашої країни. Тоді це розмова», – сказав Зеленський.
Він зазначив, що попри позицію «відкритих дверей» НАТО, між Україною та вступом до альянсу велика відстань – роки й місяці, особливо якщо буде ескалація. На цьому шляху країна повинна отримати систему гарантій, яка хоча б теоретично не поступалася б системі, яку пропонують країнам НАТО.
За словами президента, це фактично єдина альтернатива у ситуації, коли Україна змушена захищати себе самотужки, утримувати потужну армію під час агресії, що триває, і при цьому забезпечувати життєдіяльність держави та впроваджувати реформи.
«Тому якщо ви, наші партнери, говорите, що це наші спільні цінності, то давайте й витрачати на них разом. І ні, це не альтруїзм, це про те, що завтра й на вас підуть. Підуть і далі, після чого виникне міграційна криза і так далі», – сказав він.
Зеленський повідомив, що це питання підняли на рівень тих лідерів, які повинні бути за цим столом. Які дадуть нам гарантії, включно з пунктом про сильну, забезпечену, фінансовану, озброєну армію.
«Це все одно повинні бути країни, які потім, раптом щось трапиться, повинні нести відповідальність – сильні світу цього», – переконаний Зеленський.
Водночас президент зазначив, що Мінські угоди не вирішують всіх питань.
«Цей документ – Мінські угоди – не пов'язаний з військами Росії на кордоні. Він не пов'язаний з питаннями Криму. Ну так складений документ бездарно! Він складений так, щоб ми спочатку були в слабшій, програшній позиції», – сказав Зеленський.
Бекграунд. У лютому 2022 року 63% опитаних українців вважають, що Україні слід переглянути Мінські угоди та підписати нові.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].