«Золоті паспорти» стануть рідкістю: в ЄС змінять правила надання громадянства за інвестиції

«Золоті паспорти» стануть рідкістю: в ЄС змінять правила надання громадянства за інвестиції

Тепер отримати громадянство за гроші стане дуже складним процесом

«Золоті паспорти» стануть рідкістю: в ЄС змінять правила надання громадянства за інвестиції
фото DR

Євросоюз планує з часом  відмовитися від «золотих паспортів». У Європарламенті вважають, що програму видачі громадянства в обмін на інвестиції необхідно поступово скасовувати. У своїй доповіді депутати наголошують, що «золоті паспорти» несуть ризики для європейської безпеки. Крім того, Брюссель пропонує ускладнити їх отримання, пише Коммерсант.

Планується, що перевірку на відповідність вимогам програми мають проходити не лише заявники, а й усі члени сім'ї, які претендують на ВНП.

Країни Євросоюзу зобов'язані повідомляти один одному про одержувачів віз. Крім того, вони зможуть заперечувати проти видачі посвідки на проживання іншою державою-членом ЄС.

Крім того, будуть посилені вимоги до часу, який інвестор має провести в країні.

Програми на 100% не закриваються, але вони посилюються настільки, коли отримати «золотий паспорт» стає дуже і дуже складно. Програма залишиться, але скоротиться не просто в рази, а в сотні разів чи більше. Це точно ускладнить отримання «золотих віз». При цьому послуга подорожчає з точки зору консультантів, оскільки юридична процедура стане складнішою.

Потрібно буде готувати серйозніший пакет документів, складніше його проходити. Тобто, це вікно можливостей закриється не повністю, але сильно, більш ніж на 50%, зазначають експерти.

В останні роки влада Євросоюзу неодноразово виступала за посилення вимог до програми «золотих» паспортів та віз.

Це потрібно це для того, щоб усі країни відповідали критеріям, які прописані на загальноєвропейському рівні. Нововведення скоротять кількість заявників, які не відповідають вимогам, які, можливо, хотіли отримати паспорт на незаконних підставах. Безумовно, це вплине на сферу діяльності консалтингових компаній, оскільки лише великі провайдери можуть дозволити собі мати у штаті Anti money laundering officer.

17 лютого стало відомо, що від «золотих віз» планує відмовитись Велика Британія. На думку влади, програму видачі громадянства в обмін на інвестиції можуть використовувати для відмивання грошей, зокрема з Росії.

Forbes пояснив, що чекає на росіян, які взяли участь у «золотій» візовій програмі, після скасування цього режиму. Тут необхідно розрізняти простих володарів «золотих віз» (які раніше могли продовжуватися) і тих, хто перетворив таку візу в «золотий паспорт». Саме паспорт, як правило, виступав кінцевою метою отримання золотої візи.

Тепер власники діючих «золотих віз» вже не зможуть їх продовжувати – їм доведеться звертатися до міграційних юристів для вибору іншого типу візи або паспорта. Є ймовірність, що при скасуванні «золотого» візового режиму будуть передбачені перехідні положення або послаблення для поточних власників віз, що дозволяють їм набути нового міграційного статусу. Проте, швидше за все, на таких заявників чекає дуже докладний процес обґрунтування своєї заяви, включаючи законність походження капіталу.

Має бути і ревізія «золотих віз», отриманих з 2008 по 2015 рік, коли критерії видачі були більш жорсткими. Її результатом може стати дострокове припинення візи із видворенням із Великої Британії. У безпечному становищі перебувають володарі «золотих паспортів», оскільки стандарти позбавлення громадянства у Великій Британії вкрай високі. Можливість позбавлення громадянства, отриманого обманним шляхом, є, але з 2010 до 2018 року громадянства з подібних підстав позбавляли в середньому 19 осіб на рік.

Як повідомлялося, Британія має намір згорнути програму видачі «золотих віз» через напругу навколо України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло