Британія має намір згорнути програму видачі «золотих віз» через напругу навколо України

Британія має намір згорнути програму видачі «золотих віз» через напругу навколо України

Програма мала особливу популярність серед багатих росіян

Британія має намір згорнути програму видачі «золотих віз» через напругу навколо України
фото DR

Влада Великої Британії найближчими тижнями може оголосити про згортання програми видачі віз для багатих інвесторів, яку називали ідеальним механізмом відмивання «брудних грошей». Програма мала популярність серед багатих росіян.

Приводом для посилення контролю за видачею віз стали приєднання Криму та отруєння в Солсбері, зараз дискусія навколо «золотого» візового режиму відновилася через загострення ситуації навколо України.

Про те, що Британія готується скасувати свій так званий «золотий» візовий режим протягом найближчих кількох тижнів, повідомляють Financial Times та The Times із посиланням на джерела у МВС країни.

У міністерстві інформацію не підтвердили, але й не спростували, заявивши, що програма отримання віз для інвесторів уже реформувалася у 2015 та 2019 роках та нові зміни не виключені.

Програму «золотих віз» Британія запустила у 2008 році. В обмін на вкладення (від 2 млн до 10 млн фунтів стерлінгів) багаті іноземці отримують можливість жити в країні, а пізніше подати на громадянство та отримання паспорта.

Правила отримання «золотих віз» двічі посилювалися. Вперше це сталося у 2015 році, після кризи в Україні та приєднання Криму. Тоді влада Британії стала перевіряти, як заявники отримали свої гроші. Наступного разу контроль був жорсткішим у 2019 році, після отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля. Тепер потенційні кандидати зобов'язані довести, що володіли грошима, які хочуть вкласти в економіку Великої Британії, як мінімум 2 роки до подання заявки на візу.

Незважаючи на вжиті заходи, «золотий» візовий режим все одно зазнавав критики, а у влади збереглися побоювання з приводу того, що програмою можуть зловживати корупціонери та надбагаті люди з кількох країн, включаючи Росію, Китай та Казахстан, зазначають ЗМІ. Зараз через напруженість навколо України британська громадськість знову почала критикувати «поблажливий» підхід уряду до російських мільярдерів, а британські парламентарії наприкінці січня вимагали зупинити програму видачі інвесторських віз.

2020 року парламентський комітет з розвідки та безпеки випустив доповідь, в якій назвав програму видачі «золотих віз» ідеальним механізмом для відмивання незаконно отриманих коштів, а Лондон – «пральною» для офшорних грошей.

Минулого тижня Центр американського прогресу, близький до адміністрації президента США, назвав Британію головним притулком для російських олігархів та їхніх грошей, а також закликав Лондон до більш рішучих дій у боротьбі з відмиванням грошей.

Раніше Борис Джонсон повідомив, що Британія може заборонити російським компаніям залучати капітал в Лондоні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло